Mot me vranësira të ndryshueshme me shi të përkohshëm

Picture of INA
INA

25/04/2024

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu, ndërsa në zonat malore me borë. Lokalisht reshjet do të jenë të rrëmbyeshme, të pasuar me bubullima të rralla. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 10 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 11 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me reshje të kohëpaskohshme shiu. Në fund të ditës reshjet e shiut do të ndalen. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 15 gradë Celsius.

Sipas njoftimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM), nga nesër do të ketë një periudhë me mot kryesisht stabil dhe më të ngrohtë me rritje të temperaturave të ajrit.

TË FUNDIT
2 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
2 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
3 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
4 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
9 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

ME TE LEXUARA

2 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
12 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
2 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’
1 ditë
Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!
12 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
2 ditë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
1 ditë
Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ