Mustafi: Në Beograd është festuar Dita e Pavarësisë së Kosovës (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22 Shkurt, 2023

Politikani nga Lugina e Preshevës, Ragmi Mustafi, ka bërë të ditur se sot në Beograd është festuar Dita e Pavarësisë së Kosovës në rezidencën e drejtuesit të Zyrës ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Beograd.

Mustafi, me anë të një statusi në Facebook, bënë të ditur se prezentë ishin përfaësues politikë nga Lugina dhe nga misionet diplomatike.

Statusi i plotë i tij:

PËR HERË TË PARË KOSOVA SHËNON PAVARËSINË NË BEOGRAD

Me ftesë të ambasadorit, Sh. T. Z. Jetish Jashari, për herë të parë u shënua përvjetori i pavarësisë së Republikës së Kosovës në Beograd, në 15 vjetorin e saj!

Përveç përfaqësuesve institucional e politik të Luginës së Preshevës, prezent ishin edhe përfaqësuesit e shoqërisë civile në Beograd, e përfaqësues të misioneve diplomatike ndërkombëtare. Emocion i veçantë. Gëzuar Kosovë!

https://www.facebook.com/ragmi.mustafa/posts/10228277524619058

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

ahmeti grubi

Ahmeti dhe Grubi vizitojnë babain e Thaçit

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

MPB-ja publikon bilancin e sulmeve në veri: Protestat nuk janë të qytetarëve, por të milicisë fashiste

james-rubin-xhejms-

Rubin: Rusia përdor mediat për të zbehur mbështetjen e Ballkanit për NATO-n

escobar-lajcak

Lajçak dhe Escobar vijnë në Kosovë dhe Serbi

burim piraj

Biznesmeni Burim Piraj ‘zbulon’ skenarin që do të ndodh me veriun

kfor veri barrikada

Plani 8 pikësh për de-përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës

INFO

NA NDIQ