Nga nesër ndryshim i motit në Maqedoni, temperatura të ulëta dhe reshje të borës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Nën ndikimin e valës së lagësht dhe të ftohtit, në orët e mbrëmjes në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të borës. Reshjet do të vazhdojnë edhe ditën e premte, ku do të përhapen edhe në pjesët tjera të vendit, njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Reshje më të dendura do të ketë në zonat perëndimore dhe kudo do të formohet mbulesë bore, ndërsa në male do të rritet. Mbulesa më e vogël e borës do të formohet në pjesët tjera, përveç në rrjedhën e poshtme të Vardarit.

Nga DPHM bëjnë me dije se për shkak të temperaturave të ulëta do të ketë ngrica. Do të fryjë erë e fortë veriore.

Më pas në ditët në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira, i ftohtë dhe me erë të herëpashershme me borë lokale. Temperaturat ditore në shumë vende do të jenë nën zero.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

Ja çfarë kishte shkruar Liridona për Naimin, i cili dyshohet se pagoi për ta vrarë atë!

gaza palestina izrael

Ushtria izraelite njofton se ka goditur 400 objektiva në Gaza në 24 orët e fundit

naim

Flet vëllai i Liridonës: Do ta zhvarrosim trupin – i kemi dhënë dy ditë kohë familjes Murseli

trump-6-1

“Nuk ka imunitet nga akuzat penale”, Gjykatësja rrëzon pretendimin e ish-Presidentit Trump

Nikola-Sanduloviq

Politikani serb: Po përgatitet një tjetër sulm si në Banjskë nën realizimin e Radoiçiqit

taliban

Më shumë se 400 persona u ndëshkuan me sheriat në Afganistan

Ibrahim-Rugova-Duhan-640x450-640x358

Sot është ditëlindja e ish-presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova

Naim Murseli Liridon

Krejt çka dihet për vrasjen e Liridona Murselit, si u dhanë 30 mijë euro për vrasjen, si gënjeu babai…

bore aeroporte

Acari ‘pushton’ Europën, anulohen qindra udhëtime në këtë vend

INFO

NA NDIQ