Pendarovski: Oferta e Mickoskit për koalicion është shenjë dobësie

Picture of INA
INA

20/04/2024

Kandidati për president Stevo Pendarovski nga Buteli mbrëmë tha se është legjitime dhe se në zgjedhje demokratike që secili të bëjë koalicion me kë të dojë. Por, oferta e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, për koalicion me partinë e tij, tashmë në ditën e parë të fushatës për zgjedhjet parlamentare, tregon se ai është në kërkim të ndihmës.

“Ne nuk kërkojmë ndihmë nga një mik në mes të një fushate. Më duket se kjo është një shenjë e qartë dobësie, sepse zoti Mickoski e di se çfarë e pret me 24 prill dhe 8 maj. Përndryshe, pse të kërkoj ndihmë nga jashtë?”, tha Pendarovski. (INA)

TË FUNDIT
5 orë
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
5 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
6 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
7 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
8 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

ME TE LEXUARA

5 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
18 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Taravari: BDI ta pranojë rezultatin nga rivotimi
5 orë
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
18 orë
106 gjoba në Shkup, shtatë për përdorim të celularit gjatë vozitjes
11 orë
Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN
17 orë
Imerlije Saliu, deputetja e parë me mbulesë në Kuvendin e RMV-së
10 orë
Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë
16 orë
Milloshoski: Qeveria e re pritet të formohet deri më 20 qershor, me shumë gjasë do të përbëhet nga VMRO-DPMNE, VLEN dhe ZNAM

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

INFO

NA NDIQ