Ahmeti nuk e përjashton VMRO-në

Picture of INA
INA

02/05/2024

Kreu i BDI Ali Ahmeti në një intervistë ekskluzive për Breaking me gazetarin e Top News, Xhoi Malësia ka folur për situatën politikë në Maqedoninë e Veriut dhe për marrëdhënien me Albin Kurtin. Ahmeti tha për “Breaking”, se ai nuk përjashton një koalicion me partinë e djathtë maqedonase, VMRO- DPMNE, kandidatja e të cilës Gordana Siljanovska- Davkova, mori mbi 40 për qind të votave në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale të 24 prillit.

Shiko videon: https://top-channel.tv/video/top-news-ahmeti-se-perjashton-vmro-koalicioni-zgjedhor-ne-shkup-dhe-nje-pergjigje-per-kurtin/

TË FUNDIT
8 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
10 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
10 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
11 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
11 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

ME TE LEXUARA

16 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
24 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
19 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
15 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
22 orë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
19 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali
15 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
22 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave

LEXO MË SHUMË

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

qeveria

Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

fronti evropian vlen

VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

INFO

NA NDIQ