Pendarovski pritet të takohet me maqedonasit e Bullgarisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski do të realizojë takim me përfaqësues të organizatës “Ilinden Pirin” nga Bullgarisë. Takimi pritet të mbahet në presidencë por qëllimi i vizitës dhe temat e bisedës tani për tani nuk bëhen të ditur. Nuk dihet as data e takimit.

Kërkesa ka ardhur nga organizata dhe kabineti i presidentit i është përgjigjur pozitivisht, kanë konfirmuar nga “Vila Vodno”.

Organizata “Ilinden Pirin” është një organizatë dhe Shoqatë e pakicës maqedonase në Bullgari e cila ka marrë 11 nga gjithsej 16 aktvendime para Gjykatës Evropiane për liritë dhe të drejtat e njeriut nga Strasburgu për shkelje të së drejtës së shoqërimit të lirë të maqedonasve në Bullgari.

TË FUNDIT
6 minuta
SHBA: Aksioni policor në veri, i pakoordinuar dhe përshkallëzon tensionet
10 minuta
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
11 minuta
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
1 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
1 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

ME TE LEXUARA

18 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
11 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga
21 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
18 orë
S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
20 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
17 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
1 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

LEXO MË SHUMË

dash-1

SHBA: Aksioni policor në veri, i pakoordinuar dhe përshkallëzon tensionet

ivan

Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

Ivan Anushiq

Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

INFO

NA NDIQ