Policia serbe arreston një kosovar me pretendimet se ka kryer krime lufte

Picture of INA
INA

18/04/2024

Policia serbe ka arrestuar sot një kosovar me pretendimet se i njëjti ka kryer krime luftë kundër popullatës serbe
Burimet e IndeksOnline kanë thënë se i arrestuari është nga rajoni i Dukagjinit dhe ka qenë duke udhëtuar transit në territorin e Serbisë në momentin kur është arrestuar.

Rasti është denoncuar edhe nga familjarët tek institucionet e Kosovës ndërsa deri më tani nuk dihet asgjë më shumë për fatin e 54-vjeçarit.

Dje u ndalua edhe zv/drejtori i policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq dhe nëntë zyrtar tjerë të policisë së Kosovës. Derisa nëntë policët u liruan pas disa orëve i ndaluar vazhdon të mbetet Jankoviq./IndeksOnline/

TË FUNDIT
3 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
5 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE
5 orë
S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta
5 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
8 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
12 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
1 ditë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
9 orë
Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit
1 ditë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
8 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim

LEXO MË SHUMË

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

mico-1

Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

vmro vlen negociata

S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

metju

Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

qeveria

Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit

zgjedhjet-maqedoni

Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

INFO

NA NDIQ