“Porsche” përfundon në kanal, vdes 32-vjeçari shqiptar dhe plagosen 6 të tjerë në Itali

Picture of INA
INA

08/04/2024

Një 32-vjeçar me origjinë shqiptare ka ndërruar jetë dhe 6 persona të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti në zonën e Breshias në Itali.

“BSO Territori” raporton se shqiptari ishte shofer i makinës tip “Porsche”, që u përplas me një furgon Volkswagen dhe më pas doli nga rruga duke u përmbysur. Në aksident u përfshi edhe një motorçikletë, sipas asaj që raportojnë mediat italiane.

32-vjeçari shqiptar humbi jetën menjëherë. Në makinë me të ishte edhe një grua, e cila ka mbetur e plagosur në gjendje të rëndë. Pesë persona të tjerë kanë mbetur gjithashtu të plagosur, por nuk janë në rrezik për jetën.

Shtypi italian raporton se viktima është identifikuar si Ruben Wlodkowski, me origjinë shqiptare por i lindur në Itali në Peschiera del Garda.

Autoritetet italiane po punojnë për të mësuar shkaqet dhe rrethanat e aksidentit që i mori jetën shqiptarit dhe la të plagosur 6 persona të tjerë.

TË FUNDIT
20 orë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
1 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
1 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”
1 ditë
Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj
1 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
1 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
20 orë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
1 ditë
Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

LEXO MË SHUMË

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

gjermania-780x470

Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

policia gjermane gjermani

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

shkolla-nxenes-klasa

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

muharrem salihu

Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

muharrem saliu

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

kombetarja

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

INFO

NA NDIQ