Presidenti Meta prej sot nis vizitën treditëshe në Maqedoninë e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta prej sot nis vizitën treditëshe në Maqedoninë e Veriut.

Presidenti shqiptar fillimisht do të pritet me një ceremoni të lartë shtetërore nga homologu vendas, presidenti Stevo Pendarovski. Në agjendën e vizitës janë paraparë takimet me krerët e tjerë shtetëror, por edhe krerët e partive politike.

Ministria e Brendshme informoi se për shkak të kësaj vizite në Shkup do të ketë regjim të posaçëm në komunikacion.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

Kurti Greqi

Kosova i kërkon BE-së heqjen e masave: Ne i kemi përmbushur kërkesat tuaja!

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

INFO

NA NDIQ