Presidentja Osmani priti kreun e Alternativës, Afrim Gashi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/02/2023

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari i Kuvendit Hysni Ismaili, ministri Admirim Aliti dhe deputetja Safije Sadiki Shaini, Takuan sot Presidenten e Republikës së Kosovës, znj. Vjosa Osmani.

Sipas një njoftimi të kësaj partie, Gashi theksoi mbështjetjen e subjektit dhe të Maqedonisë së Veriut për integrimin euroatlantik të Republikës së Kosovës.

“Si Alternativë, theksuam adresën tonë për Kosovën në procesin e dialogut me Serbinë. Presim që palët të njohura me njohjen e identitetit të Kosovës në thelbin e saj. Siguria dhe siguria e rajonit janë prioritet për Alternativën. Gjithashtu, kryetarja Gashi presidentja Osmani edhe për nevojën e folimit të bashkëpunimit ekonomik, por edhe shkëmbimit të tregtisë, por edhe thellimin e bashkëpunimit në fushat e arsimit dhe kulturës”, thuhet në njoftimin e AAA.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

INFO

NA NDIQ