Prokuroria hap lëndë për mbikëqyrjen e Korridoreve 8 dhe 10-D

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, duke ndjekur informacionet në media lidhur me ndërtimin e autostradave, me qëllim që të shqyrtoj të thënat që u publikuan në opinion, ka hapur lëndë.

“Për t’i shqyrtuar pretendimet e dala në opinion është hapur lëndë mbi bazën e denoncimit publik. Lënda është ndarë tek prokurori përkatës cili do të ndërmerr hapa dhe do të konstaton me vendim përkatës për procedurën e mëtejme”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

INFO

NA NDIQ