Prokuroria po e heton aksidentin para “City Mall”-it në të cilin humbi jetën një vajzë 24-veçare

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Një prokuror i Prokurorisë Themelore Publike të Shkupit mbrëmë ka kryer inspektim në vendin e aksidentit të rëndë në afërsi të Qendrës Tregtare “City Mall” në Shkup, në të cilin e humbi jetën një vajzë 24-vjeçare, a moshatari i saj që e ka shoqëruar është lënduar, kumtojnë nga Prokuroria, transmeton Portalb.mk.

Sipas njohurive paraprake, deri te aksidenti ka ardhur pasi që “Citroen C4”, i drejtuar nga një 22-vjeçar e ka goditur djaloshin dhe vajzën derisa ata kanë qenë duke e kaluar rrugën. Vajza ka ndërruar jetë menjëherë, a djali është transportuar në spital me lëndime.

Vozitësi është arrestuar dhe mbajtur në stacion policor, pas urdhrit të prokurorit publik, i cili ka urdhëruar që të kryhet autopsia e trupit të pajetë dhe ekspertizë të gjakut dhe urinës nga vozitësi i automjetit me qëllim që të konstatohet nëse ai ka vozitur nën ndikimin e alkoolit apo substancave tjera të palejuara.

TË FUNDIT
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
3 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
3 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
6 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

10 orë
Bexheti: Po krijohet një qeveri pa legjitimitet etnik!
3 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
10 orë
Spasovski: Nuk ka projekte të reja në programin e qeverisë së re, por projekte që duhet të përfundojnë
3 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
10 orë
Azizi: Në vitin 2016 ra regjimi i Gruevskit, sot po bie regjimi i Ali Ahmetit (VIDEO)
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ