Promovim libri në dritën e veprimtarisë kombëtare të Prof.dr.Nusret Pllana

ina-online
ina-online

22/03/2024

Njoftohen të gjithë bashkatdhetarët, se nën patronatin e shefit të misionit konsular në Konsulatën e Republikës së Kosovës në Cyrih, z. Vigan Berisha, të shtunën më 23 mars në orën 20.00 në Konsulatën e Republikës së Kosovës, në

shenjë kujtimi të 25-vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë dhe në shenjë respekti e falënderimi për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe NATO-s, do të promovohet libri i Prof.dr. Nusret Pllanës, „INTERVENIMI I NATO-S NË KOSOVË“,“NATO intervention in Kosova” dhe filmi dokumentar „Gjenocidi serb mbi shqiptarët 1844-1999“ të autorëve Nusret Pllana dhe Esat Shala dhe libri i xhepit të autorëve Nuret Pllana dhe Agim Aliçkaj, Vergiss Niemals – Mos harro kurrë! Adresa: Eugen-Huber-Strasse 19A, 8048 Zürich. Për shkak të interesimit të madh të bashkatdhetarëve tanë dhe hapësirës, që ka konsulata është e nevojshme të konfirmoni prezencën tuaj në emailin: [email protected]

Në këtë promovim libri, do të jetë edhe autori, ku të pranishmit do të kenë mundësi edhe bashkëbisedimi. Ju mirëpresim, por mos harroni ta konfirmoni prezencën tuaj./.D.Hebibi

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

REXHEPI

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

taravari kurti

Arben Taravari dhe Kryeministri Albin Kurti vizitojnë Zvicrën

pliizzr

Arrestimi i këngëtarëve shqiptarë në Zvicër, deklarata e fortë e koleges së tyre: Mirë ua bënë, vinë e dredhin by**ët dhe…

treni

Me tren falas për në Evropë, BE dhuron 35 mijë bileta për të rinjtë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

sermet sulejmani

Në kafenenë time më nuk do të flitet për politikë

shkolle klase

Për një vit u mbyllën 14 shkolla në Maqedoninë e Veriut

zvicra

Zvicra, vendi më tërheqës për të bërë biznes

titanik

Zgjidhet dilema e famshme e skenës ikonike të filmit Titanik?

INFO

NA NDIQ