Qeveria shkarkoi nga detyra Spasovskin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Janar, 2023

Ndonëse kryeministri ditë më parë deklaroi se në seancat e ardhshme do të shkarkohet drejtori i Zbatimit të Sanksioneve, Marjan Spasovski, Qeveria në seancën e sotme e ka shkarkuar të njëjtin nga kjo pozitë.

Në njoftimin e organit ekzekutiv thuhet shkurt se Spasovski është shkarkuar nga kjo pozitë, duke mos dhënë më shumë informacione për procesin e përzgjedhjes, caktimin e ushtruesit të detyrës ose kandidatin e mundshëm për drejtor të ardhshëm të Zbatimit të sanksioneve. Shkarkimi i tij nuk lidhet drejtpërdrejt me skandalin e arratisjes filmike të Bekim Memetit nga burgu i Idrizovës. Kryeministri Dimitar Kovaçevski ditë më parë deklaroi se nuk është i kënaqur me punën e Spasovskit. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kurti finer

Kurti merr një telefonatë nga Amerika. Ja çka u bisedua

kameramedia

Aliu: Me ligjin e ri do të rregullohet liria e shprehjes në media

vjosa osmani

Osmani tregon prapaskenat: E takova 10 minuta Vuçiqin, zakonisht ankohet e bërtet

scholz macron vjosa osmani

Macron: Javën e ardhshme presim vendime të qarta nga Kosova dhe Serbia

vucic vjosa osmani

Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

INFO

NA NDIQ