Qeveria vendos për ligjet për Korridorin 8 dhe 10D për në Kuvend

Iliria News Agency
Iliria News Agency

5 Maj, 2023

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi sot bëri të ditur se Qeveria ka vendosur që pr/ligjet për Korridorin 8 dhe 10D të propozohen me flamur europian, përcjell TV21.

Grubi tha se kjo vjen pasi deputetët e pozitës pa arsye po bllokojnë realizimin e autostradave dhe po i lënë peng paratë qytetarëve.

“Qeveria në seancën e sotme ka miratuar 5 propozim ligje që do t’i dorëzojë deri te deputetët. Duke marrë parasysh faktin se BE-ja e ka shtuar në hartën e korridoreve europiane edhe Korridorin 8, si dhe rëndësinë e gjeostrategjik, bashkë me Korridorin 10D dhe se për këto ligje tash më një kohë të gjatë në publikun tonë ka debat, në Kuvend, Qeveri dhe në mediume, kemi vendosur që ligjet të propozohen me flamur europian”, tha mes tjerash Grubi./ tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fabrika prodhuese maqedoni

Cilët janë kompanitë më të mëdha prodhuese në Maqedoninë e Veriut? (TABELA)

Vjosa Osmani-696x421

Osmani: Veprimet e Policisë legjitime, suksesi i tyre varet nga koordinimi me aleatët

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Ajo çka ndodhi sot në veri, është më e rëndësishme se sa shpallja e Pavrësisë së Kosovës

sali-berisha

“Dënoj manipulimin e serbëve të Kosovës nga Beogradi”, Berisha pas tensioneve në veri

veriu i kosoves zvecan

Policia e Kosovës: Situata tani është qetësuar, u detyruam të reagonim

Erdogan Kilicdaroglu

Të dielën përballja Erdogan vs Kiliçdaroglu

ilir peci

Kryetari i Zveçanit kryen orarin e punës, largohet nga komuna nën masa të rrepta sigurie

Untitled design - 1

Vuçiq nga tubimi në Beogradi dorëhiqet si kryetar i SNS, përcolli porosi për opozitën dhe Kosovën

ditmir bushati bujar osmani

“Po jetojmë 5 minutat më të mira të historisë tonë kombëtare”, ministri i Jashtëm i Maqedonisë në podcast-in e Ditmir Bushatit: Ja si mund të forcohet trekëndëshi Tiranë-Prishtinë-Shkup

INFO

NA NDIQ