Reagon ashpër Vesa Smolica: S’keni bo*e si unë për t’u përballur!   

Picture of INA
INA

18/04/2024

Së fundmi, Meriton Mjekiqi është përfshirë në një debat, ku shprehet se është ndjerë i ofenduar dhe i diskriminuar nga banorët se ai është shqiptar i Kosovës.

E gjithë kjo ka nisur nga një krahasim i bërë mes dy formateve ‘BBVK’ dhe ‘ BBVA’nga Julian Deda por pa tendencë.

Mirëpo, Meritoni ndonëse u injorua në debat, vazhdoi të pretendonte me zë të lartë se i është bërë padrejtësi. “Shqiptarët e Kosovës”, u përmend disa herë si frazë nga Meritoni por jo nga banorët e tjerë.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar dhe Vesa Smolica, ish-konkurrente e formatit të ‘BBV3’, teksa shprehet se është për tu ardhur keq që në vitin 2024 shtjellohen tema ndasish të kombeve.

Teksa ka folur gjerë e gjatë, Vesa merr shkas nga ky rast për të gjetur mundësinë dhe për të justifikuar termin ‘injorante’ qe i tha Heidit.

“Unë jam gazetare, e lexueshme, këngëtare me eksperiencat e mia në të gjitha trevat shqiptare, u trajtova në ‘Prime’ të fundit si ‘injorante’ që se di çfarë do të thotë kjo fjalë me që e kam përdorur( fjala e vetme negative që nxorra nga goja ime në 71 ditë, ndërkohë të tjerët s’lanë gjë pa bërë), u drejtuan te një vajzë që është rritur ngushtë me frymën shqiptare, me tv shqiptare dhe në mediat shqiptare artistikisht.”-shprehet Vesa.

Më pas Vesa e ka përqëndruar diskutimin në veten e saj, duke përmendur çdo situatë me të cilën ajo është përballë brenda shtëpisë, mënyra se si ajo asnjëherë nuk është faktorizuar, madje shton se të gjithë personat që shkruajnë mesazhe negative për të, të mos mundohen më gjatë pasi sipas Vesës është shumë e thjeshtë të gjykohet një person prej telefonit.

“Mua me ma prish imazhin kurrë e përjetë, mbani këto komente që s’ju marr parasysh, që po mi dërgoni, përvete, sepse është shumë e lehtë për të gjykuar prej celi. Por s’keni bo*e si unë për tu përballur me të gjithë ata që ti mohojnë të vërtetat që shihen në kamera 24/7 dhe ju imponohet të mendoni si thonë ata thuajse s’keni sy e veshë…”-shprehet Vesa e revoltuar.

TË FUNDIT
25 minuta
Historia e dashurisë së Heidit dhe Romeos pushton mediat italiane
18 orë
Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!
19 orë
“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?
20 orë
Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet
1 ditë
“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës
20 orë
Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet
19 orë
“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?
18 orë
Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!
25 minuta
Historia e dashurisë së Heidit dhe Romeos pushton mediat italiane

LEXO MË SHUMË

heidi romeo dasma

Historia e dashurisë së Heidit dhe Romeos pushton mediat italiane

sara bardhi

Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!

Big brother vip albania3

“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?

IMG_2523

Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet

Screenshot_2024-05-27-22-01-53-126_com.facebook.katana-edit

“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës

Screenshot_20240528-220016~2

Del e vërteta e fotove të Egla Cenos jashtë shtëpisë së BB dhe rikthimi i saj në dhomën e bardhë. Ja çfarë ka ndodhur….

luiz ejlli

Luiz Ejlli me mesazh për ish-banorët e BBVA 3

luizi

Luizi ndanë momente të lumtura në shtrat me bukuroshen e tij (FOTO)

rozana radi

Rozana Radi “thumbon” 5 finalistët e “BBV”! Dhe ka dy fjalë për Luiz Ejllin

INFO

NA NDIQ