Rriten sërish çmimet e derivateve të naftës, kështu vendosi KRRE-ja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2022

Çmimet me pakicë të derivateve të naftës, gjegjësisht benzinës Euro Super BS-95 dhe Euro Super BS-98 rriten për një denarë e gjysmë, kështu vendosi në mbledhjen e sotme Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Gjithashtu edhe çmimi me pakicë i dizelit rritet për një denarë e gjysmë. Këto çmime hyjnë në fuqi nga mesnata dhe do të zgjasin deri të hënën e ardhshme.

Euro Super BS-95 do të shitet për 84.00 denarë për litër
Euro Super BS-98 do të shitet për 86.00 denarë për litër
Euro Dizel do të shitet për 75.50 denarë për litër

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ