Rriten sërish çmimet e derivateve të naftës, kështu vendosi KRRE-ja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Shkurt, 2022

Çmimet me pakicë të derivateve të naftës, gjegjësisht benzinës Euro Super BS-95 dhe Euro Super BS-98 rriten për një denarë e gjysmë, kështu vendosi në mbledhjen e sotme Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Gjithashtu edhe çmimi me pakicë i dizelit rritet për një denarë e gjysmë. Këto çmime hyjnë në fuqi nga mesnata dhe do të zgjasin deri të hënën e ardhshme.

Euro Super BS-95 do të shitet për 84.00 denarë për litër
Euro Super BS-98 do të shitet për 86.00 denarë për litër
Euro Dizel do të shitet për 75.50 denarë për litër

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, Serbia vazhdimisht ka shërbyer si satelit i Rusisë

zelenski-macron-makron

Macron thotë se lufta në Ukrainë është në një “moment të rëndësishëm”

gjobaa

183 gjoba në Shkup, 55 për tejkalim të shpejtësisë

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

mesiq stipe mesic

Mesiq: Nëse dikush mendon se Kosova mund të kthehet me luftë, ai është një i humbur

policia kosoves

Thirrja e dyshimtë për marshim drejt veriut, Policia – qytetarëve: Mos bini pre

vucic

Momenti kur gazetarja e CNN i drejtohet herë Vuçiqit: A e njihni Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran?

INFO

NA NDIQ