Shqiptari (23) arratiset nga policia gjermane me 200 km/h

Picture of INA
INA

13/04/2024

Një tentativë arratisjeje e shpejtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, kur drejtuesi i një veture me targa italiane i është shmangur një postblloku të policisë në Goldene Bremm (A6)

Shoferi përshpejtoi mjetin e tij në 200 km/h, duke shpërfillur kufijtë e shpejtësisë dhe për pak duke shkaktuar një aksident, transmeton portali Shtegu. Ai la autostradën në dalje të Fechingenit në drejtim të Brebach dhe ndaloi veturën në rrugën e hapur për të vazhduar arratisjen në këmbë.

Megjithatë, oficerët e policisë së Komisariatit Federal të Policisë Saarbrücken arritën ta ndalonin shpejt shtetasin shqiptar dhe ta arrestonin përkohësisht. Fatmirësisht nga aksioni i guximshëm nuk ka persona të lënduar. Hetimi është në vazhdim.

TË FUNDIT
5 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Muharrem Salihu-Marco për Eurodeputet
7 orë
Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut
2 ditë
Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet
3 ditë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
3 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

ME TE LEXUARA

7 orë
Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut
5 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Muharrem Salihu-Marco për Eurodeputet

LEXO MË SHUMË

muharrem salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Muharrem Salihu-Marco për Eurodeputet

gjermani-kufi

Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut

muharrem saliu de biasi

Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

gjermania-780x470

Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

policia gjermane gjermani

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

shkolla-nxenes-klasa

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

muharrem salihu

Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

INFO

NA NDIQ