Shtyhet fillimi i gjysmë vjetorit të dytë në Maqedoni, mësimi fillon më 1 shkurt

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Pavarësisht rekomandimeve të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse që shkollat të fillojnë me 20 janar, Alsat nga burimet e veta mëson se gjysmë vjetorit i dytë fillon me 1 Shkurt.

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse gjatë ditës së sotme rekomandoi që nxënësit të ju rikthehen bankave shkollore, pa mos e shtyrë afatin e fillimit të gjysmë vjetorit të dytë, mirëpo një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

Anëtarët e Komisionit vlerësuan se situata epidemiologjike është e qetë dhe se moshat shkollore nuk janë të rrezikuara për përhapje edhe më të madhe të virusit.

Ekspertët vlerësuan se kurdo që të filloj gjysmë vjetori i dytë të fillojë me prezencë fizike, dhe maska tek nxënësit të mos jetë më e detyruar por me vullnet. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski shpalli kandidaturën për mandatin e dytë për president

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

INFO

NA NDIQ