Taravari e braktisi tavolinën suedeze të Ali Ahmetit për kauzën opozitare

Picture of INA
INA

02/05/2024

Shkruan: Muhamer Pajaziti

Pak para zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare, Ali Ahmeti e vizitonte shpesh Gostivarin dhe liderin e Aleancës për Shqiptarët Arben Taravarin.

Ahmeti i ofroi një tavolinë suedeze Taravarit, i cili mund të zgjidhte, 8 deputetë në lista, postin e kryeministrit, ose kandidat konsensual për president që do kalonte pa probleme në raundin e dytë.

Joshja ishte e madhe, por Taravarin bëri gjestin që do mbahet mend në histori, vendosi të mos e braktisë shpresën opozitare, votuesin e guximshëm opozitar që lufton për 20 vite për rrotacion politik dhe demokratizim të skenës politike shqiptare.

Taravari vendosi t’a dëgjoj zërin e votuesit besnik të Aleancës për Shqiptarët, i cili për shumë vite s’pajtohet me korrupsionin dhe krimin e organizuar, s’pajtohet me keqqeverisjen.

Taravari do mbahet mend si politikani që vendosi të mos zgjedh interesin personal dhe benefitet përballë interesit kombëtar.

Një pjesë e vogël e partisë, shumica funksionar, zgjodhën pushtetin dhe përfitimet, përball kauzës që kishte luftuar për shumë vite. Për një rrogë shteti e braktisën kauzën e tyre.

Politika është mision, në të cilin duhesh të lësh gjurmë dhe punë të mira, ndryshe ma mirë mos qofsh!.

TË FUNDIT
4 orë
Ndryshim apo zëvendësim?!
9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
9 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
10 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
11 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

ME TE LEXUARA

19 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
4 orë
Ndryshim apo zëvendësim?!
17 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
16 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
16 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
14 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
12 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

LEXO MË SHUMË

IMG_2558

Ndryshim apo zëvendësim?!

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

zgjedhjet-maqedoni

Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

IMG_2534

Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë

INFO

NA NDIQ