Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

Picture of ina-online
ina-online

19/04/2024

Menduh Thaçi i ftuar në emision Debat Plus tek Ermal Panduri në Klan Macedonia tha se Albin Kurti nuk ka asnjë njeri të tij në Maqedoninë e Veriut dhe se opozita shqiptare po bën gabim që po e përfshinë emrin e tij në fushatën zgjedhore në Maqedoni.

“Fronti Europin nuk e ka të njejten mendjelehtësi politike, si kta… Se po të duam unë e Ali Ahmeti e bëjmë një tubim në Boris Trajkovski që rrëzohet objekti nga brohorimat Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj, por nuk e bëjmë sepse kjo ka pasoja për Kosoven. Kjo që po bën opozita, është gabim. Albin Kurti nuk ka në Maqedoni asnjë njeri! Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj janë njerez më histori, por nuk kërkojmë të përkrahjen e tyre, le të rrinë të shpija. Unë nuk dua të përzihem në qeverisjen në Kosovë sepse atje ka njerëz më të mençur se unë, që herë e rrëzojnë e e zgjedhin prap…”, tha Thaçi.

Ai poashtu tha se Taravari është politikan pa identitet dhe se historia e tij politike ka momente jo të mira për shqiptarët, duke e favorizuar VMRO-DPMNE-në.

“Taravari ia ka vjedh partinë Ziadin Selës, e një përson që vjedh parti, nuk ka identitet! E dua apo nuk e dua unë, Sela është kryetar i ASH-së, e ky ja vodhi partinë. Ky dikur ishte edhe me Bardhyl Mahmutin. Taravari në historinë e tij do të mbahet mend për 61shin e qeverisë me Mickosin dhe Apasievin, ndaj kandidatura e tij për president është shtyrë nga ideatorët për ta pru prap VMRO-në në pushtet dhe të ndryshoj trendi i ardhmërisë së Maqedonisë”.

TË FUNDIT
21 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
56 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
3 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
7 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
1 ditë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
7 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
1 ditë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
56 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
1 ditë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
7 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ