Ulen çmimet e parkingjeve në Shkup, ja si do jenë?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

29/01/2022

Me iniciativë të kryetares së qytetit të Shkupit, Danela Arsovska, dhe në përputhje me Statutin e ndërmarrjes publike, dje në mbledhjen e Bordit drejtues të NP ” Parkingu i Qytetit”, është marrë vendim për uljen e çmimeve të shërbimeve për parkimi në hapësira publike në zonat e parkimit në qytetin e Shkupit.

Drejtori i ndërmarrjes Bojan Hristovski theksoi se sipas vendimit për ndryshimin e çmimores së shërbimeve të Ndërmarrjes Publike “Parkingu  i qytetit”, ulja ka të bëjë me parkimin për orë në këto zona:

Zona A0 parkimi nga 100 denarë, zvogëlohet në 75 denarë,

në zonën A nga 50 denarë, zvogëlohet në 40 denarë,

në zonën B nga 40 denarë, shuma për parkim zvogëlohet në 30 denarë

dhe në zonën C dhe D, çmimi për një orë parkim nga 30 denarë ulet në 25 denarë.

Ky vendim për parkim më të lirë në Shkup hyn në fuqi pas marrjes së pëlqimit të Këshillit të Qytetit të Shkupit dhe do të zbatohet nga 1 marsi.

Hristovski theksoi se me miratimin e këtij vendimi, dhe në mes të krizës ekonomike, kur çmimet po rriten, kjo ndërmarrje  i plotësoi kërkesat e qytetarëve për parkim më të lirë në qytet dhe e realizoi atë që u ishte premtuar shkupjanëve.(INA)

 

TË FUNDIT
11 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
11 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
11 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

12 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
21 orë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
12 orë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
11 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
21 orë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ