VMRO-DPMNE: BDI ka bërë qindra kontrata në vepër, në kushte kur Komuna e Tetovës është e zhytur në borxhe

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Nga VMRO-DPMNE-ja kanë reaguar pas publikimit të listës së personave të angazhuar në kontratë në vepër në Komunën e Tetovës. Nga kjo parti thonë se BDI dhe LSDM e shikojnë buxhetin si “burim të plotësimit të interesave partiake dhe pasurimit personal në kurriz të popullit”.

“Për atë sesi funksionojnë komunat nën pushtetin e BDI-së dhe LSDM-së është tregues rasti i fundit me Komunën e Tetovës. Komuna e Tetovës në vitin 2021 nën udhëheqjen e Teuta Arifi nga BDI/LSDM ka bërë 811 kontrata në vepër. Me shumë siguri numër i madh i personave të angazhuar nuk ka as në Berlin as në Paris, por për këtë një ndër komunat me më shumë borxhe në Maqedoni ka angazhuar persona nën kontrata me vepër dhe përskaj asaj që komunat ka stërpunësim”, thuhet mes tjerash në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

TË FUNDIT
5 minuta
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit
12 minuta
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
19 minuta
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
19 minuta
Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së
35 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
2 orë
Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë
2 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
11 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
6 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji (FOTO)
24 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

LEXO MË SHUMË

faton hajrizi

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

Biden

Vëllai i Biden, Frank tregon arsyet se pse presidenti amerikan hoqi dorë nga kandidatura e zgjedhjeve të 2024-së

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

INFO

NA NDIQ