Vuçiq a po zbulon sekretin, ja me cilin politikan të Kosovës dëshiron ta nënshkruaj marrëveshjen?!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Mars, 2023

Elvis Hoxha nga Lëvizja Vetëvendosje, ka ironizuar me ish-udhëheqësit e Kosovës Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa. Ai ka thënë se presidenti serb Aleksandar Vuçiq, nuk po e nënshkruan “Asociacionin që po ia jep Albin Kurti, pasi dëshiron të nënshkruajë vetëm me Thaçin dhe Mustafën”, përcjell Bota sot.

“Nga burime të sigurta, Vuçiqi dhe të gjithë serbët e duan asociacionin që u jep Albini. Por, Aleksandari nuk nënshkruan. Ai dëshiron të nënshkruajë vetëm me Hashën dhe me Isën. Ia paska treguar sekretin një këshilltari të tij të afërt. I pëlqente shumë kur nënshkruante me ata të dy. Qeshnin më shumë, ishin më të kënaqur, i shtrëngonin duart më fort, nënshkruanin shumë marrëveshje brenda ditës, kalonin më shpejt nga nënshkrimi në nënshkrim, ndërronin muhabet. Nuk rrinin 12 orë me një muhabet. Kënaqeshin tu nënshkru e t’u bo foto”, ka shkruar Hoxha në një postim në Facebook.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë në formë shakaje se ka dhimbje në dorën e djathtë, andaj nuk mund të nënshkruajë, i pyetur sot nëse do ta nënshkruajë marrëveshjen e arritur të shtunën në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë.

Vuçiqi ka thënë se kjo dhimbje do vazhdojë edhe për katër vitet e ardhshme, duke lënë të nënkuptohet se ai nuk do të nënshkruajë marrëveshje normalizimi me Kosovën, gjatë mandatit të tij si president. “Kam dhimbje të padurueshme në dorën e djathtë, vetëm me të mund të nënshkruajë dhe kjo dhimbje do të vazhdojë edhe katër vitet e ardhshme”, ka deklaruar ai./Bota Sot

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

INFO

NA NDIQ