Zana Avdiu reagon pas vrasjes së gruas në Pejë: Gra, çohuni se s’ka me duru mo

Picture of INA
INA

16/04/2024

Aktivistja e grave Zana Avdiu ka reaguar në lidhje me vrasjen e fundit në Pejë:

“Gra, cohuni se s’ka me duru mo.
Po vriten grate, po dhunohen vajzat, cdo dite. E shteti po heshte. Shoqnia po heshte. Qe besa, nje pjese e madhe e shoqnise edhe po i arsyeton dhunen e vrasjet.
Grate po vriten, vec pse jane gra! Te luftojme, vec pse jemi gra!
Edhe saaa tjera? Edhe sa?’, ka shkruar Avdiu në facebook

TË FUNDIT
9 orë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
9 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
14 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
14 orë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
14 orë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

ME TE LEXUARA

14 orë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
14 orë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri
14 orë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
14 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
9 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
9 orë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

LEXO MË SHUMË

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

kurti liz allen alen

Kurti: SHBA – aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

Elizabet Alen Liz Allen

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

veriu policia manastir

Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

david kanin

Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja

albin kurti taravari vlen

Krerët e VLEN-it sot takohen me Albin Kurtin në Prishtinë

shkelzen-gashi

Gashi: E kuptueshme sjellja Ramës sepse Albini ja shkatërroi karrierën në Kosovë, Maqedoni, Luginë…

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Mbahet mbledhja e Komitetit të Ministrave të KiE-së, Kosova s’është në rend dite

INFO

NA NDIQ