Brenda fshatit kinez, ku 8 mijë banorët janë ekspertë të Kung Fusë dhe arteve...

Nëse ndonjëherë ju jepet rasti ta vizitoni Kinën dhe të kaloni pranë një fshati të quajtur Daxi, atëherë duhet të jeni të kujdesshëm nëse...

Trump jep pagën e tij donacion për veteranët

UASHINGTON – Presidenti Donald Trump ka dhuruar një pjesë të pagës së tij vjetore për të krijuar një program të ri të ndërmarrësisë për...

SHBA e zemëruar me Gjykatën Ndërkombëtare në Hagë

SHBA duhet të heqë një pjesë të sanksioneve kundër Iranit kërkoi Gjykata Ndërkombëtare e Hagës, por SHBA kundërpërgjigjet ashpër. Gjykatësit kritikuan, se disa sanksione...

Fiton mbi 183 milionë franga në lotari/ Shteti i merr 64 milionë, ja cila...

Një djalosh me fat ka fituar një shumë rekord prej 162 milionë euro në lotarinë zvicerane. Ky është një rekord i ri i Zvcirës në...

Të shtëna me armë apo sulm në shtëpinë e Gylenit në Pensilvani?! (VIDEO)

Policia shtetërore e Pensilvanisë ka hyrë në pronën e imamit mysliman, Fetullah Gylenit, i cili jeton në Shtetet e Bashkuara. Sipas mediave lokale, policia ka...

Turqia do të përdorë monedhën kombëtare në tregtinë me Rusinëv

Qendra analitike SovEko me bazë në Rusi ka bërë të ditur se për herë të parë Turqia do të importojë 30 mijë ton grurë...

Trump: Mbreti saudit pa SHBA nuk do të mbijetojë as për dy javë

Trump ka befasuar sërish me deklarimet e tij në lidhje me Arabinë Saudite, pas atyre në Virginia ku potencoi fatin e Mbretërisë së lidhur...

Fëmijë palestinezë, kërkesë Merkelit: na e shpëto fshatin nga Izraeli!

Fëmijë palestinezë nga Khan al-Ahmara, dolën në rrugë me imazhin e Merkelit, duke kërkuar kërkuar nga kancelarja gjermane që të ushtrojë presion mbi Izraelin...

Qeveria gjermane bie dakord për ligje të reja për imigrimin

Koalicioni qeveritar në Gjermani ka formuluar ligje të reja për imigrimin, që u japin prioritet arsimit, moshës dhe sigurisë financiare të kandidatit. Ligjet bazohen...

Alarmohet Pentagoni, mbërrijnë dy zarfe me helm vdekjeprurës

Pentagoni tha të martën se kishte marrë letra që dyshohet se përmbanin helmin vdekjeprurës ricinë, duke përfshirë një zarf që një zyrtar tha se...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!