Itali, PD pranon të qeverisë me 5 Yjet

Është zhvilluar sot një raund i ri negociatash politike për formimin e qeverisë së re italiane. Kryetari i dhomës së deputetëve Roberto Fico, i emëruar...

Plani i Erdoganit që synon ta zbatoj nëpër Evropë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se planifikon të mbajë tubime zgjedhore në Evropë muajin e ardhshëm, por nuk tregoi se në cilat...

Pas funeralit të së shoqes, George Bush shtrohet në spital

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush, është hospitalizuar në Houston për shkak të një infeksioni, menjëherë pas funeralit të bashkëshortes së tij...

Festime në Armeni pas dorëheqjes së Kryeministrit

Dorëheqja e kryeministrit armen, Serzh Sarkisian, pas protestave kundër tij, nxiti festime gjatë gjithë natës në Armeni. Mbështetësit e opozitës e akuzuan atë për monopol...

NATO dhe Rusia tregojnë ‘dhëmbët’, Aleanca stërvitje në Norvegji, Putin urdhëron manovra ushtarake në...

Më shumë se 1,000 trupa ruse dhe 100 avionë po marrin pjesë në stërvitjet ushtarake në shkallë të gjerë pranë Evropës në përgatitje për...

Toronto/ Furgoni përplas turmën, konfirmohen 9 viktima dhe 16 të plagosur

Nëntë vetë janë vrarë dhe 16 të plagosur pasi një furgon i bardhë përplasi një grup këmbësorësh në Toronto, Kanada. Shifra u konfirmua nga...

Komiteti i Senatit e miraton Mike Pompeo për Sekretar të Shtetit

Komiteti për Marrëdhënie me Jashtë i Senatit të Shteteve të Bashkuara miratoi emërimin e drejtorit të CIA-s, Mike Pompeo, në postin e sekretarit amerikan...

Kanada: 9 të vdekur nga përplasja e një furgoni mbi këmbësorët në Toronto

Një furgon u përplas mbi këmbësorët në Toronto duke lënë pas vetes nëntë të vdekur dhe 16 të plagosur. Shoferi që më pas u arrestua...

Abdeslam dënohet me 20 vjet burgim për sulmin ndaj policëve në Bruksel

Gjykata belge ka shpallur të fajshëm, Saleh Abdeslam, të dyshuarin kryesor të sulmit terrorist në Paris më 2015, duke dënuar me 20 vjet burgim...

Sulme ajrore në dasmë: 20 të vdekur, duke përfshirë nusen

Së paku 20 persona kanë mbetur të vdekur në një dasmë, duke përfshirë edhe nusen, pas sulmeve ajrore nga koalicioni saudit në veri të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!