20+ dështimet e BDI-së

ina-online
ina-online

23/03/2024

Shkruan: Arsim Sinani

20+ DËSHTIMET E BDI-SË:

1.Shqiptarët popull pa emër,
2.Të tjerë në kushtetutë,
3.Soravia-Eurovia,
4.Migrimi masiv kah Gjermania,
5.Lagja e trimave,
6.Partizimi i Arsimit,
7.Presidenti maqedonas i zgjedhur pa kushte, 8.Funksionar në listën e zezë të SHBA, 9.Skopje 2014,
10. Amnestimi i veprave të Gruevskit dhe Mijallkovit,
11.Ska ligj për pjesëtarët e UÇK-së,
12. Pa raportim për Marrëveshjen e Ohrit, 13.Dështim në regjistrimin e diasporës shqiptare,
14. Degradimi i komunave shqiptare,
15. Dështimi me agjendën e gjelbërt, 16.Moszgjidhja e problemit të mësimit në shqip në Manastir,
17.Korrupcion i drejtuesve të saj,
18. Diferencimet ideopolitike të atyrë që nuk mendojnë si ta,
19. Grubizimi i shqiptarëve për interesa të individit,
20.Braktisja e kauzës shqiptare.

*postim në facebook

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

mali-sharr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

menduh thaci

Thaçi: Na duhet mbi 150 mijë vota për Bujarin.

Maksim Dimitrievski

Dimitrievski: Nuk i sulmojmë subjektet politike, zhvillojmë fushatë pozitive

ministria-e-kultures-

3000 punonjës pa paga, protestë para Ministrisë së Kulturës

IMG_1265

Sondazhi i IRI: Serbia aleati më i rëndësishëm për qytetarët maqedonas, Bullgaria, Rusia dhe Kosova shihen si kërcënim

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

INFO

NA NDIQ