Ali Ahmeti sot do të marrë titullin “Qytetar Nderi” i Tiranës

Picture of INA
INA

02/05/2024

Këshilli i Bashkisë së Tiranës tashmë ka marrë vendim me të cilin e ka shpallur qytetar nderi kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

“Me propozim të prefektit Erion Veliaj, Këshilli i Bashkisë Tiranë unanimisht vendosis t’i ndajë titullin “Qytetar nderi” politikanit shqiptar, Ali Ahmeti, në shenjë falënderimi për tërë kontributin e tij ndaj bashkësisë shqiptare në Maqedoni të Veriut”, thuhet në njoftim.

Titulli qytetar nderi Ahmetit pritet t’i dorëzohet sot, më 2 maj, nga ana e Veliajt. Më parë, qytetar nderi Ahmeti u shpall në Prizren.

TË FUNDIT
2 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
6 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor
7 orë
Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!
10 orë
Më 22 maj do të votohet sërish në Maqedoninë e Veriut, KSHZ tregon në cilat vendvotime
10 orë
Kryetari i komunës së Gjilanit viziton kryeministrin Xhaferi

ME TE LEXUARA

10 orë
Më 22 maj do të votohet sërish në Maqedoninë e Veriut, KSHZ tregon në cilat vendvotime
7 orë
Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!
6 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor
2 orë
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
15 orë
“Kosova është demokraci funksionale”, Doris Pack: Ndihem thellësisht e turpëruar nga qeveria e vendit tim, Gjermanisë

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

IMG_2195

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Gordana Siljanovska Davkova

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

aleksandar dashtevski kshz

Më 22 maj do të votohet sërish në Maqedoninë e Veriut, KSHZ tregon në cilat vendvotime

Screenshot_2024-05-18-15-00-13-294_com.facebook.katana-edit

Kryetari i komunës së Gjilanit viziton kryeministrin Xhaferi

micotakis-696x464-1

Micotakis për ERT: Do të krijoni probleme – RMV është edhe për përdorim të brendshëm!

euro dogana

Zyrtari i policisë së Maqedonisë kapet duke marrë 12 mijë euro ryshfet

IMG_3698

Ekskluzive: Krerët e VLEN-it sot takohen me Albin Kurtin në Prishtinë

kurti

Mosanëtarësimi në KiE, Kurti flet me ambasadorin britanik – e falenderon Mbretërinë e Bashkuar për qëndrimin e mbajtur dje

INFO

NA NDIQ