Aliu në vend të Alitit, Kovaçevski mund të përshëndetet me Gashin!?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2023

Në Qeveri akoma nuk ka vendim zyrtarë nëse propozimin për rikonstruimin e Qeverisë, kryeministri Kovaçevski do ta dorëzojë sonte në Kuvend ose do të pret vendimin e “Alternativës” të dielën.

Megjithatë, burime nga Aleanca për Shqiptarët i kanë thënë televizionit 24, se Kovaçevski ka kërkuar nga Taravari kandidat edhe për ministrinë e Shoqërisë Informatike, e cila ishte planifikuar të mbetej në duar të Alernativës, që nënkupton se Kovaçevski është afër vendimit për tu përshëndetur me Gashin. Burime nga ASH-ja, siç raporton televizioni 24, kanë bërë të ditur se profesori Azir Aliu është kandidati që Taravari i’a propozuar Kovaçevskit për ministër të Shoqërisë Informatike.

Përveç Aliut, kandidatët e ASH-së për ministra janë edhe Krenar Lloga për ministrinë e Drejtësisë dhe Fatmir Mexhiti për ministrinë e Shëndetësisë.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

13 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
8 orë
ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë
17 orë
Kuvendi do të mbajë seancën e pestë
12 orë
“Sjellja e BDI-së ka ndikuar keq në rejtingun e LSDM-së” – thotë Petrovska dhe kërkon ribrendim të LSDM-së
8 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
17 orë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë
10 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
8 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ