Anija e ndihmave për Gazën ngec në Qipro për shkak të “vështirësive teknike”

INA
INA

11/03/2024

Një anije ndihmash që transportonte 200 tonë ushqime për të zbutur urinë në Rripin e Gazës mbeti e ankoruar në Qipro të dielën mbrëma, megjithë shtytjen për ndihmë detare përballë bllokimit të bisedimeve të armëpushimit dhe fillimit të muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit.

Zëdhënësi i qeverisë së Qipros, Konstantinos Letymbiotis, i tha agjencisë zyrtare të lajmeve të ishullit se koha e saktë e nisjes së anijes nuk do të bëhet publike për “arsye sigurie”. Më vonë u raportua se për shkak të “vështirësive teknike”, mund të mos nisej deri të hënën në mëngjes, shkruan The Guardian.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Parlamenti i Ukrainës miraton ligjin e ri për mobilizimin ushtarak! Rregullore e ashpër për burrat, ja çfarë parashikohet

Biden

Biden premton mbështetje ‘të hekurt’ për Izraelin mes frikës së sulmit nga Irani

anije1

Tre armiqtë historik bëhen bashkë kundër Kinës në Paqësor

Biden

Biden: Netanyahu bën një gabim në Gaza

ari-stoli

Ari arrin çmim rekord

donaldtrump

“Zelensky të heq dorë nga territoret”- Plani i Trump për t’i dhënë fund luftës

Putin

Putini po humbet afër 1,000 ushtarë në Ukrainë çdo ditë, Inteligjenca Britanike sjell detajet, tregon pasojat për Rusinë

Vucic-Macron

Sonte takimi i madh Macron-Vuçiq, Franca e qartë me Serbinë për Kosovën

david cameron

Cameron: Mbështetja britanike për Izraelin nuk është e pakushtëzuar

INFO

NA NDIQ