Apasiev i përgjigjet Thaçit për shuplakat: Të më rruaj…

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23 Shkurt, 2022

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi në debatin e djeshëm në Klan Maqedoni ka kritikuar bashkëpunimin e partive shqiptare me Partinë e Majta.

Sipas tij, diskursi i kësaj partie tregon se sa antishqiptare është.

E majta nuk e pranon pavarësinë e Kosovës. E majta e grisi dokumentin ku ishte shkruar shqip, kujton Thaçi.

Pastaj shtoi se nuk del në diskutime në Kuvend sepse do të duhet ta rrahë liderin e së majtës, Dimitar Apasiev.

Kësaj deklarate, në orët e vona të pasdites, i është përgjigjur kryetari i së majtës, Dimitar Apasiev, i cili i ka thënë Thaçit që t’ia rruajë me xham të gjelbër./NmK-Post

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

????????????????????????????????????

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

fatmir mexhiti

Ndërhyrje kirurgjike me ndihmën e robotit

Kushtetuta-MK-780x439-1-696x392-1

Kovaçevski do t’iа thotë VMRO-së planin për ndryshimin e Kushtetutës

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Qëllimi strategjik është të bëhemi anëtare e BE-së deri në vitin 2030, para nesh janë vendime politike që do të na hapin rrugën

Antikorrupsioni_14-1536x1024-1

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

grubi-696x430-1

Pyetet nëse është më komod pas “përjashtimit” të Grupit të Zjarrit, Grubi: Sa më shumë pengesa, aq më shumë punë!

grubi-696x430-1

Grubi: Azilanti Nikolla Gruevski ka rejting 4 herë më të madh sesa Mickoski

INFO

NA NDIQ