Taravari mesazh funksionarit të BDI-së që shpërndante mbrëmë ilaçe

Picture of INA
INA

25/04/2024

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka falënderuar votuesit tij për besimin e dhënë.

“Mbrëmë kam marrë një provë të mrekullueshme besimi dhe vlerësimi nga të gjithë ju që më votuat.
Falenderoj koalicionin VLEN ku krenarisht përkas, që më pa mua si një figurë të denjë për president!
Secilit njeri që dje rrethoi numrin 6, i shtrëngoj dorën dhe zotohem se Vota Juaj është Mision për mua në Qeverinë e Re!
Këto kohë do të jenë kohë ofertash, propozimesh dhe marrëveshjes, por unë ju premtoj se Asgjë dhe Asnjë nuk më ndan nga ju!
Do jem gjithnjë ana juaj dhe ju krahu im!
Në Zgjedhjet Parlamentare ne do të vulosim edhe më fort Identitetin tonë si Fitues Absolut!
Edhe një gjë: një farë funksionari i BDI-së, mbrëmë ndante ilaçe pa recetën e mjekut…
8 maji është afër…shumë shumë Afër dhe së shpejti dikush mund të ketë vërtetë nevojë për tableta…
Dhe unë jam Mjek, unë di dhe kam të drejtë të jap ilaçe!”, është shprehur Taravari. (INA)

TË FUNDIT
7 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
9 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
9 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
9 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
10 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

ME TE LEXUARA

17 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
14 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
20 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
17 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
13 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
19 orë
Arrestohet kërçovari që kishte ikur nga burgu i Idrizovës
17 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

qeveria

Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

fronti evropian vlen

VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

INFO

NA NDIQ