Apple po punon në “robotët shtëpiakë”

Picture of INA
INA

08/04/2024

Kështu kanë bërë të ditur burime të njohura me këtë çështje për Bloomberg.
Apple është duke eksploruar krijimin e robotëve shtëpiak në një përpjekje për të bërë “gjënë tjetër të madhe”.

Ky hap vjen pasi kompania përfundoi projektin e saj të makinave vetë-drejtuese në fillim të këtij viti.

Kështu kanë bërë të ditur burime të njohura me këtë çështje për Bloomberg.

Në këtë drejtim, gjiganti i teknologjisë thuhet se po kërkon të zhvillojë një “robot që ndjek përdoruesit nëpër shtëpitë e tyre”.

Megjithatë, nuk është e qartë nëse këta robotë do të dalin ndonjëherë në treg.

TË FUNDIT
7 orë
TikTok po teston postimin e videove një orëshe?
1 ditë
Google Maps zbulon përditësimin më të fundit
1 ditë
Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet
5 ditë
Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit
6 ditë
Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike

ME TE LEXUARA

1 ditë
Google Maps zbulon përditësimin më të fundit
7 orë
TikTok po teston postimin e videove një orëshe?
1 ditë
Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet

LEXO MË SHUMË

tik tok

TikTok po teston postimin e videove një orëshe?

google maps

Google Maps zbulon përditësimin më të fundit

google

Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike

chat-gpt

Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

tik tok

TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

tik tok

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

INFO

NA NDIQ