Ari arrin çmim rekord

Picture of ina-online
ina-online

09/04/2024

Çmimi i arit në bursa ndërkombëtare ka arritur në vlera rekorde mbi 2360 dollarë për ons (28 gramë), mbi rekordin e së hënës.

Që nga fillimi i vitit 2024, çmimi i arit është rritur për 14 për qind.

Ekspertët janë ndarë në parashikimet për të ardhmen e arit sivjet.

Vlerësohet se në rritjen e vlerës së arit po ndikojnë blerjet e bankave qendrore dhe tensionet gjeopolitike.

Ari dhe normat e interesit tradicionalisht kanë ndërlidhje negative mes vete. Nuk është e garantuar, por arit i rritet vlera kur bien normat e interesit dhe anasjelltas.

TË FUNDIT
7 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
9 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
13 orë
Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi
21 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
21 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

ME TE LEXUARA

21 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
13 orë
Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi
9 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
7 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
21 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

ebrahim raisi

Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit

ebrahim raisi

Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

Oda Ekonomike kërkon që të vazhdohet projekti për Korridoret

Benjamin Netanyahu

Izraeli “merr hak”, vendos tarifa 100% për importet nga Turqia pas deklaratave të Erdoganit

fico atentat

A po i destabilizojnë vendet ,vrasjet dhe tentativat për vrasje të liderëve?

fico atentat

Atentati ndaj kryeministrit sllovak – njerëzit po e krahasojnë me vrasjen që shkaktoi fillimin e Luftës së Parë Botërore

INFO

NA NDIQ