Arsyet kryesore, pse zviceranët janë të lumtur?

INA
INA

21/03/2024

Zvicra pa dyshim se është një nga vendet më të bukura ku njerëzit janë relativisht të lumtur për shumë arsye, përcjell albinfo.ch.

Këtë e tregon edhe vlerësimi i raportit të vendeve më të mira nga “US News & World Report”, kompania e marketingut “Y & R: dhe “Shkolla Wharton”.

Në këtë raport ishin përmendur pesë arsye pse është vendi më i mirë:

Paga të larta,

Papunësia e ulët,

Ushqimet e shëndetshme,

Mundësia për pushime luksoze,

Peizazhet e jashtëzakonshme të natyrës që ndikojnë në shëndetin e tyre.

Fuqia ekonomike si shtet neutral

Spitale dhe mjekë të kualitetit të lartë,

Mundësia e arsimimt gati më profesional në botë,

Sistemi më i mirë politik,

Siguria dhe infarstruktura.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

REXHEPI

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

taravari kurti

Arben Taravari dhe Kryeministri Albin Kurti vizitojnë Zvicrën

pliizzr

Arrestimi i këngëtarëve shqiptarë në Zvicër, deklarata e fortë e koleges së tyre: Mirë ua bënë, vinë e dredhin by**ët dhe…

treni

Me tren falas për në Evropë, BE dhuron 35 mijë bileta për të rinjtë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

zvicra

Zvicra, vendi më tërheqës për të bërë biznes

aksident gjermani kamion

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

policia kroaci kroate

​Shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci (FOTO)

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Atentat shqiptarit në Spanjë, 33-vjeçari qëllohet me 5 plumba në një qendër tregtare – zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë

INFO

NA NDIQ