“Ashtu si ka ardhur edhe shkoi”, Ramabaja tregon detaje nga shkarkimi i Shqiprim Arifit

Picture of ina-online
ina-online

21/04/2024

Analisti, Sadri Ramabaja në një intervistë televizive, u shpreh se ish kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi tashmë ashtu sic ka ardhur edhe shkoi, duke shtuar më tej se sipas tij, ka qenë i katapultuar në krye të Komunës në mënyrë jo demokratike

Ramabaja: Unë jo me kënaqësi do të bëhesha altoparlant i propagandës së Shqiprim Arifit.

Ai ashtu si ka ardhur ashtu edhe shkoi.

Që do të thotë se ka qenë i katapultuar në krye të Komunës në mënyrë jo demokratike dhe për nga ai pushtet që e ka sjellur në mënyrë jo demokratike, përmes një procesi gjyqësor që kishte si shkas flamurin kombëtar por që në fakt do ti shërbejë si mbulesë e veprimtarive të tij jo të mira në dobi të shqiptarëve e largoi.

Nuk do duhet të lidhet me cështje patriotike.

Natyrisht qëndrimi i Serbisë në raport me shqiptarët sidomos me ata në Preshevë është i qartë.

Në vazhdimësi ka ushtruar terror dhe presion për shpërnguljen e tyre.

Ndërkaq së fundmi këtë gamë e ka zgjeruar duke përfshirë edhe qytetarët autoktonë në Sanxhak.

TË FUNDIT
6 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
18 orë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi
19 orë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë
19 orë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
19 orë
Aksident i rëndë afër Mlladenovcit – shoferi i veturës humbi jetën nga përplasja me autobusin, 30 të lënduar

ME TE LEXUARA

20 orë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
19 orë
Aksident i rëndë afër Mlladenovcit – shoferi i veturës humbi jetën nga përplasja me autobusin, 30 të lënduar
19 orë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
19 orë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë
18 orë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi
6 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

LEXO MË SHUMË

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

greqi policia

Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi

Kurti Shaip Kamberi

Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë

KFOR KS

Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!

bus-407164

Aksident i rëndë afër Mlladenovcit – shoferi i veturës humbi jetën nga përplasja me autobusin, 30 të lënduar

Masakra-e-Mejes-1999_785686-650x358

Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?

muharrem salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Muharrem Salihu-Marco për Eurodeputet

asambleja parlamentare nato

Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

INFO

NA NDIQ