Shënohet Dita e të Rënëve në Shtetet e Bashkuara

Sot Shtetet e Bashkuara shënojnë Ditën e të Rënëve, ku kujtojnë amerikanët që kanë humbur jetën në luftëra gjatë gjithë historisë së vendit. Presidenti Donald...

Rusia i kërkon Apple t’i ndihmojë në zbatimin e ndalimit të Telegramit

Rregullatori i komunikimeve në Rusi tha se ka kërkuar nga gjiganti i teknologjisë Apple në SHBA t’i ndihmojë atij të bllokojë aplikacionin e mesazheve...

Nëntë njerëz, shumica civilë, vriten “gabimisht” në Afganistan

Forcat afgane vranë gabimisht nëntë njerëz, shumica e tyre civilë, në një shtëpi në provincën Nangarhar, thanë zyrtarët. Attaullah Khogyani, zëdhënës i guvernatorit të provincës,...

Politikani rus zihet në veturën shtetërore me një femër të zhveshur (Video)

Në Rusi ka shpërthyer një skandal pasiqë një ministër është parë në një veturë me një femër. Incidenti ndodhi në rajonin rus Saratov, derisa policia...

Po bëhen gati për takim!

Gazeta Washington Post njofton një grup zyrtarësh amerikanë u futën në Korenë e Veriut të dielën për bisedime lidhur me takimin që duan të...

Pakistani dhe Afganistani shtojnë përpjekjet për luftim të terrorizmit

Ushtria pakistaneze ka njoftuar se pavarësisht tensioneve të rritura në mes të Afganistanit dhe Pakistanit, zyrtarë të lartë të ushtrisë dhe inteligjencës nga të...

Italia pa qeveri rrezikon të mbetet edhe pa president

Pas dështimit të përpjekjes për të formuar qeverinë e re në Itali, kreu i lëvizjes populiste Pesë Yje kërkoi shkarkimin e presidentit Sergio Mattarella. Kreu...

SHBA dhe Irani sikur “macja me miun”

Kur bëhet fjalë për raportet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, është thjeshtë sikur loja mes macës dhe miut, filmit vizatimor të famshëm Tom...

Belgjikë, helmohen nga salmonella 118 nxënës

Rreth 118 nxënës nga 37 shkolla në zonën flamane të Belgjikës, janë infektuar me bakterien salmonella Agjencia Federale për Sigurinë e Ushqimit (AFSCA) thotë se...

Gjermani nis hetimin e gazetarës së vrarë…

Familja e Daphne Galizia u ka dhënë autoriteteve gjermane të dhënat për gazetaren e vrarë. Familjarët nuk kanë besim tek autoritetet e Maltës ndaj...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!