Propozim i ri në Britani, pagë bazë prej 10 mijë paund në dy vite,...

Britania, me Brexit në qendër të debatit ka filluar të mendojë alternativa të reja. Propozimi më i fundit i referohet të ardhurave bazë, pra asaj...

Ukrainë, protesta në Kiev kundër presidentit Poroshenko

Mijëra protestues janë mbledhur në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke kërkuar largimin e presidentit Petro Poroshenko nga detyra. Marshi i sotëm është thirrur nga ish-presidenti...

Nga një shpërthim në Indi, 18 të vdekur

Së paku 18 vetë kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim gazi, që ka ndodhur sot në një hotel...

Amerika do të bashkëpunojë me Turqinë në Siri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të punojnë bashkë me Turqinë për të siguruar që banorët lokalë të marrin kontrollin e zonave të çliruara...

Miku i madh i shqiptarëve kandidat për president në zgjedhjet e 2020

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, mund të garojë për president nga radhët e Demokratëve në zgjedhjet e 2020-ës, shkruan Fox. Ai këtë mundësi për të garuar...

Letoni, arrestohet Guvernatori i Bankës Qendrore për korrupsion

Guvernatori i Bankës së Letonisë, Ilmars Rimsevics, anëtar i Këshillit Drejtues të BQE-së, u arrestua nga njësia anti-korrupsion në Letoni. Lajmi është bërë i...

Tragjedi në Iran, rrëzohet avioni me 66 persona në bord

Një avion me 60 pasagjerë në bord është rrëzuar në Iran. Raportohet se avioni është rrëzuar në qytetin Semirom në provincën Isfahan të Iranit. Sipas...

Edhe në Britani ideja për t’u paguar pa punuar

Britania e Madhe ka nisur një debat tjetër tani pas Brexit. Tashmë në opinionin britanik po diskutohet që të paguhen edhe njerëzit që nuk...

Në Florida kërkohen ligje më të ashpra për armët

Mijëra persona duke përfshirë, nxënës, prindër dhe qytetarë, kanë protestuar në Florida, duke kërkuar ligje më të ashpra për kontrollin e armëve. Protesta ka ndodhur...

Avionët izraelitë sulmojnë pozicionet e Hamasit në Gaza

Burime policore bëjnë të ditur se objektiv ka qenë pozicioni i degës ushtarake të Hamasit në rajonin Zeytun. Avionët izraelitë kanë goditur pozicionet e krahut...