Në parlamentin turk shpërthen sherri, grushta dhe ndjekje nëpër sallë/VIDEO

Parlamenti turk është përfshirë nga skena masive të dhunës. Pasi nënkryetari i Parlamentit njoftoi rezultatin e votimit për rregulloren e re zgjedhore, filloi një përleshje...

Trump shkarkon nga detyra Sekretarin e Shtetit Tillerson

Presidenti Trump ka pushuar nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson dhe e ka zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s Mike Pompeo, duke bërë...

Spiuni rus dhe e bija: kimikati që i helmoi, më i rrezikshëm se sarin...

Një ish-spiun rus dhe vajza e tij u helmuan nga një kimikat që është pjesë e një grupi përbërësish agjentësh nervorë të njohur si...

Momenti kur Hillary Clinton bie nga shkallët

Vizita e Hillary Clinton në Mandu, Indi të hënën nuk kaloi pa u vënë re nga mediat vendase por edhe botërore, për shkak se...

Sulmon dëshmitarin në gjykata por e vret policia

Një ngjarje e rëndë në një gjykatë në SHBA gjatë një séance gjyqsore. Një i pandehur,  sulmoi dëshmitarin me një stilolaps për ta varë...

Mattis në një vizitë të paparalajmëruar në Kabul

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis ka arritur në Kabul më 13 mars, në një vizitë të paparalajmëruar për të vlerësuar gjendjen e luftës...

Republikanët thonë se nuk ka pasur bashkëpunim në mes të Rusisë dhe Trumpit

Republikanët në Komitetin e Inteligjencës së Dhomës së Përfaqësuesve kanë thënë se paneli ka përfunduar hetimet mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një...

Kimi nuk i është përgjigjur ende takimit me Trumpin

Koreja e Jugut tha se nuk ka marrë ende përgjigje nga Phenjani për takimin e liderit verikorean, Kim Jong-un, me presidentin e Shteteve të...

Erdogani provokon Greqinë: Shpëtuat sepse u hodhët në det

Me thirrje veçanërisht provokative dhe që shkaktojnë përsëri tension, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i është përgjigjur deklaratave të fundit të homologut të tij...