Frika nga një “luftë tregtare” tremb tregjet botërore të aksioneve

Frika nga një “luftë tregtare” nxiti tregjet botërore të aksioneve të shënojnë ulje sot pas dorëheqjes së këshilltarit të lartë për tregtinë të Presidentit...

Vdes diktatori i fundit argjentinas, Reynaldo Bignone

Diktatori i fundit argjentinas, Reynaldo Bignone, i cili vuante dënimin me burgim të përjetshëm, vdiq sot në moshën 90-vjeçare në një spital ushtarak të...

Ish-spiuni rus është helmuar me agjent nervor

Policia britanike ka njoftuar se një agjent nervor është përdorur në tentim të vrasjes së ish spiunit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij...

Mbesa e Mogherinit shitëse e kokainës në Romë, lidhja me trafikantin shqiptar/FOTO

Sot është raportuar se Policia italiane ka arrestuar 21 persona në një operacion të madh në Romë, të cilët shpërndanin kokainë në lokalet e...

Anulohen qindra fluturime në Nju-Jork pas reshjeve masive të borës

Reshje të dendura dëbore të parashikuara gjatë paradites së sotme çuan në anulimin e qindra fluturimeve në aeroportet e Nju Jorkut. Rreth 470 fluturime, ose...

Egjipt, Parlamenti miraton dënimin me vdekje për aktet terroriste

Parlamenti i Egjiptit ka miratuar një projektligj të qeverisë për të futur dënimin me vdekje në rast përdorimi të materialeve eksplozive në aktet terroriste,...

BE: Do t’u përgjigjemi tarifave tregtare të SHBA

Bashkimi Evropian paralajmëroi sot se është gati t’u kundërpërgjigjet SHBA-ve lidhur me tarifat e propozuara të Presidentit Donald Trump mbi çelikun dhe aluminin, me...

Gjermania kërkon 100,000 punëtorë në sektorin e ndërtimtarisë

Numri i vendeve të lira në Gjermani ka arritur në shifër rekorde Janë kërkuar 1.2 milion punëtorë në tremujorin e fundit të vitit të...

Kim thotë se do lidhje më të afërta me Korenë e Jugut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, tha se dëshiron lidhje më të afërta me Korenë e Jugut. Raportet e mediave pasojnë një vizitë të...

Perëndimi “mund të përpiqet ta shkyçë Rusinë” nga interneti

Rusia është e përgatitur nëse Perëndimi përpiqet ta ndëshkojë duke e shkëputur atë nga interneti global, tha një këshilltar i lartë i presidentit rus,...