Pabarazi! – Raporti i Oxfam për pasurinë

Shifrat e aktivistit të Oxfam, Nick Bryer duhet të ndezin zemërimin tek disa, tek të tjerë mund të shkaktojnë vetëm ngritje supesh. Sipas tij...

Anketa e CNN: Melania me e popullarizuar se sa Donald Trump, mbi 50 përqind...

Zonja e Parë e SHBA’ve është ende më e popullarizuar se sa vetë bashkëshorti i saj, presidenti Donald Trump. Nga anekta e televizionit CNN ka...

Kim dërgon ish të dashurën për “spiunim” në Korenë e Jugut (FOTO)

Delegacioni i Koresë së Veriut që do të mbikëqyrë kushtet ku do të qëndrojë ekipi olimpik i Penianit për lojërat dimërore në Korenë e...

S’ka marrëveshje në Senatin Amerikan, qeveria ende e mbyllur

Qindra mijëra punëtorë administrativ nuk do të dalin në punë ditën e hënë, kjo ngaqë Senati Amerikan po ka problem t’i jap fund mbylljes...

Merkel: Nuk më duhen milionat, por ndjehem e pasur kur populli im ka një...

Ndihem e pasur kur populli im ka një ekonomi, arsim, shëndetësi të fortë, si dhe drejtësi e barazi për të gjithë Angela Merkel - intervistë Gazetari:...

Forcat tokësore turke përparojnë në Afrin

Në njoftim theksohet se operacioni po realizohet duke respektuar integritetin territorial të Sirisë, në kuadër të të drejtave të Turqisë të cilat rrjedhin nga...

Liban, 12 refugjatë sirianë vdesin nga i ftohti

Sot, u gjetën edhe tre trupa të pajetë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekurve në 12, tha një burim anonim nga Mbrojtja...

Dita vendimtare! Socialdemokratët votojnë për koalicionin

Tema kryesore e kongresit socialdemokrat në Bonn: PO apo JO për negociatat e koalicionit me Unionin konservator. Kreu i partisë socialdemokrate për landin Renani-Veriore-Vestfali,...

Iraku dënon me vdekje gjermanen që iu bashkua ISIS-it

Një gjykatë në Irak të dielën ka dënuar me vdekje një grua gjermane me prejardhje arabe për shkak se iu bashkua Shtetit Islamik, ka...

Qindra mijëra gra marshojnë në SHBA kundër Trump

Qindra mijëra gra anembanë Amerikës dhe botës dolën në rrugë për marsshimin e grave të vitit 2018, një vit pasi ngjarja e parë e...