Gjermania e shqetësuar lidhur me tensionet SHBA-Iran

Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një "marrëdhënie kontradiktore" me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. "Sigurisht...

Gjenerali i NATO-s: Jemi më të fuqishëm, nuk ja ndajmë sytë Rusisë (VIDEO)

Zëvendës komandanti i Komandës së Forcës së Bashkuar të NATO-s në Napoli, gjeneral lejtnant Christian Juneau, ishte në Tiranë për të ndjekur konferencën e...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht...

Vritet deputeti para hyrjes së Kuvendit, ja ku ndodhi vrasja makabre

Deputeti argjentinas Hektor Olivares u qëllua për vdekje në sheshin para ndërtesës së Kongresit, në Buenos Aires, konfirmoi partia e tij. Olivares, një deputet i...

BE paralajmëron për manipulime ruse në zgjedhjet evropiane

Referendumi për Brexitin, fushata elektorale në SHBA dhe tani zgjedhjet për Parlamentin Evropian? Për Komisaren e Drejtësisë, Jourova kërkohet vigjilencë më e madhe për...

Parandalohet tentativa për sulm terrorist në Kuvendin turk

Mbrëmjen e së martës është parandaluar një tentativë për sulm terrorist në Kuvendin e Madh Popullor të Turqisë, raporton Radio Televizioni turk. Dy persona hynë...

Në Gjermani gjenden edhe dy të vrarë me shigjeta!

Policia gjermane ka gjetur edhe dy trupa të pajetë në një banesë 650 kilometra larg hotelit bavarez, afër Passaut, ku aty dy ditë më...

Ish-presidenti i Sudanit nën akuzë për vrasje protestuesish

Sudani e akuzoi presidentin e përmbysur, Omar al-Bashir, për nxitje dhe përfshirje në vrasjen e protestuesve, tha prokurori publik. Akuzat erdhën pas hetimeve të...

Trump paralajmëron Iranin: Nëse bëjnë ndonjë gjë, do të vuajnë

Presidenti Donald Trump i bëri thirrje Iranit ditën e hënë që të ketë kujdes nëse planifikon ndonjë gjë që prish interesat e saj nëLindjen...