Deklaratë e çuditshme e presidentit Trump lidhur me COVID-19

Presidenti Trump ka habitur gazetarët sot kur deklaroi se është duke marrë paraprakisht hidroksiklorokinën për të parandaluar infektimin nga virusi Korona. Kreu i Shtëpisë së...

Bie ndjeshëm numri i viktimave në Itali, shërohen mbi 2 mijë persona në 24...

Numri i viktimave nga Covid-19 në Itali vijon të ulet. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 99 viktima nga koronavirusi. Kështu numri total...

Macron dhe Merkel japin 500 miliardë euro për rikuperimin e Europës nga koronavirusi

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, propozuan sot një plan rimëkëmbjeje për BE-në prej 500 miliard eurosh përballë ndikimit ekonomik të...

Turqia futet në karantinë për Bajram, katër ditë orë policore

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan njoftoi se vendi do të futet në izolim të plotë për katër ditë, duke filluar që nga data...

Turqia futet në karantinë për Bajram, katër ditë orë policore

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan njoftoi se vendi do të futet në izolim të plotë për katër ditë, duke filluar që nga data...

Ish-kreu i OBSH: Covid-19 mund të ‘shuhet vetë’, s’ka nevojë për vaksinë

Koronavirusi mund të “shuhet natyrshëm”, dhe për këtë arsye nuk është e nevojshme gjetja e një vaksine. Të paktën kështu është shprehur ish drejtori...

Edhe Belgjika bën hapin e madh, ja lehtësimet prej ditës së sotme

Autoritetet e Belgjikës kanë raportuar më pak se 50 vdekje në ditë nga Covid-19 , për dy ditë rresht, shifër kjo më e ulëta...

Italia hap kufijtë me 3 qershor, ja me cilat vende

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka zbardhur detajet të dekretit të fundit me masa urgjente në përballimin e pandemisë Covid-19. Prej datës 3 qershor Italia...

Këshilltari i Trump: Kina ka dërguar turistë për të përhapur Covid-19 nëpër botë

Këshilltari ekonomik i presidentit amerikan, Donald Trump, Peter Navarro ka drejtuar gishtin tek Kina se për dy muaj ka fshehur koronavirusin e ri nga...

Ekonomia në SHBA mund të tkurret deri në 30% nëse nuk gjendet një vaksinë...

Kryetari i Rezervës Federale thotë se ekonomia amerikane mund të tkurret me 20-30% në mes të pandemisë. Jerome Powell shtoi në një intervistë në CBS...