Brendi i njohur botëror ofron punë: Udhëtoni nëpër botë dhe mos e keni dert...

Brendi i njohur botëror “Bombay Sapphire” dhe “Inception Group” ofrojnë punë për ata që duan të udhëtojnë nëpër botë  dhe do ti reklamonin prodhimet...

Gani Geci për herë të parë publikon dokumentet dhe dy dëshmitarët e tij: Isha...

Ish deputeti i LDK-së, njëherit ish ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gani Geci, në një prononcim ka demantuar ashpër pohimet e deputetit të...

E ardhmja e Dollarit

Jam i sigurt, u shpreh ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov këto ditë në Ankara, se abuzimi i rëndë me Dollarin si monedhë orientuese...

Çfarë thanë për Arbën Xhaferin, Majko, Kurti, Meta e Haradinaj?

Arbën Xhaferi ka lënë një vepër të jashtëzakonshme për gjithë shqiptarët, vepër që shtrihet si në rrafshin politik e organizativ, ashtu edhe në atë...

Një peticion shqiptaro-amerikan dhe korrespondenca me Presidentin Clinton, 21 vjet më parë

KORRESPONDENCE – “Peticioni Shqiptaro-Amerikan për Gjendjen e Shqiptarëve në Ballkan” drejtuar Presidentit William J.Clinton- Shtëpia e Bardhë, Washington,D.C.. Ridgefield, CT.- “Presidenti William J. Clinton Thekson...

Zogu I/ Mbreti i shqiptarëve, që u mbijetoi 55 atentateve

Zogu I, është ndoshta sundimtari më pak i njohur europian i shekullit XX, dhe pothuajse me siguri më ekstravaganti. Revista “Times” e quante atë...

CIA: Ja si u ashpërsuan marrëdhëniet Shqipëri-Jugosllavi më 1959, Tito ja si e cilësonte...

CIA ka dhënë detaje mbi marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Jugosllavisë. Hoxha dhe Tito ishin armiq të betuar dhe kjo armiqësi zgjati për vite e...
video

VIDEO/Joe DioGuardi dhe Shirley Cloys Dioguardi për INA: Serbëve nuk mund t’u zësh besë…

https://www.youtube.com/watch?v=AsPGG294k_U Ish-kongresisti Joe DioGuardi dhe Shirley Cloys DioGuardi, drejtuesit e Lidhja Qytetare Shqiptaro – Amerikane (LQSHA) në një bashkëbisedim për INA flasin për idenë e...

Marrëveshja e Ohrit, shpresë dhe zhgënjim për shqiptarët në Maqedoni

Qeveria e Maqedonisë dhe institucionet që udhëhiqen nga shqiptarët janë duke bërë përgatitjet për shënimin e ceremonisë së 17-vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit, e...

“Jetimët” e Marrëveshjes së Ohrit

Një numër i madh i shqiptarëve dhjetë vite pas konfliktit të vitit 2001 mbeti jashtë kornizave të asaj që quhet Marrëveshja e Ohrit. Janë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!