Tigri ishte dhe mbeti mburojë e UÇK-së

Në qendër të fshatit Vaksincë, tek sheshi i varrezave më 25 maj do mblidhen qytetarë dhe politikanë nga të gjitha anët për të përkujtuar...

ASH për rastin e Musliut: BDI është hipokrite, të dorëhiqet Bujar Osmani

Aleanca për Shqiptarët përmes një komunikate ka reaguar lidhur me debatet e fundit lidhur me zgjedhjen e drejtorit të Agjencisë së Zbulimit. “Arsyetimi i...

Vdes motoçiklisti në rrugën Kërçovë – Ohër

Një person ka ndërruar jetë në një aksident automobilistik pranë fshatit Drugovo, në rrugën Kërçovë-Ohër që ka ndodhur rreth një orë më parë midis...

Fletëarresti i Interpolit për Gruevskin, ja çfarë thotë kryeprokurori Joveski

Pas më shumë se dy muaj nga kërkesa e Maqedonisë për publikimin e fletëarrestit ndërkombëtar për ish kryeministrin Nikolla Gruevski, i dyshuar edhe si...

Pendarovski i përgjigjet BDI-së për drejtorin e Agjencisë së Zbulimit, Erolld Musliu

Presidenti Stevo Pendarovski e solli vendimin për emërimin e Erolld Musliut drejtor i Agjencisë së Zbulimit, sepse analizat kanë treguar se ai është profesionist...

Zendeli: Rikonstruimi si pasojë e dështimit të qeverisë

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka folur rreth aktualitetit politik në Maqedoninë e Veriut, siç...

Edhe një vendim i rëndë për Ali Ahmetin

Shkruan: Afrim TANALLARI Partia e Ali Ahmetit, Bashkimi Demokratik për Integrim, po I futet një faze parapërgatitore para anëtarësimit në NATO dhe BE. Një proces...

Zaevi i përgjigjet BDI-së

Kryeministri Zoran Zaev vlerëson se emërimi i Eroll Musliut për drejtor të ri të Agjencisë për Zbulim është kompetencë e presidentit të shtetit. “Presidenti din...

Flet drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim pas reagimeve të BDI-së (VIDEO)

Erolld Musliu, drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim, ka refuzuar që të komentojë deklaratat e anëtarëve të BDI-së, se janë të shqetësuar pas...

Zekiri kontra Grubit dhe Osmanit: Mendojnë se vetëm “poltronët” meritojnë pozita

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri, ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas deklaratë së zëvendëskryeministrit Bujar Osmani, i cili ka kritikuar vendimin e...