Ziadin Sela deklarohet për koalicionin LSDM-BESA

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka komentuar koalicionin e arritur midis LSDM dhe Lëvizjes BESA, por edhe reagimet e BDI-së ndaj këtij...

PDSH-në nuk e ndal as “koronavirusi”, mban tubim në Studeniçan!

PDSH ka vazhduar me aktivitete para fushatës së zgjedhjeve, ku kryetari i kësaj partie bashkë me kryesinë partiake do të qëndrojë në Studeniçan të...

Sela takoi ekspertin amerikan Mueller, aktivizohet në finaliyimin e platformës zgjedhore

Në zyrat e Aleancës për Shqiptarët (ASH) sot u realizua takimi në mes kryetarit të kësaj partie, Ziadin Sela dhe profesorit universitar në Massey...

BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave

Zv/ministrja e financave dhe zyrtrja e lartë e BDI-së, Shirete Elezi ka përmendur të arriturat e BDI-së në planin ekonomik si dhe prioritetet që...

Çulev: Jemi të gatshëm për të parandaluar valën e re të emigrantëve

“Të dy kufijtë tanë në jug dhe veri janë shikuar nga afër nga rojet kufitare në bashkëpunim me pjesëtarët e Ushtrisë sonë dhe policinë...

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore

Bartësit e listave kandiduese për zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare LSDM-ja do t’i publikojë në kongresin e partisë që do të mbahet në...

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë

Nënkryetari i Lidhjes Social Demokrate, Muhamed Zeqiri i është kundërpërgjigjur, homologut të tijë nga BDI-ja Izet Mexhitit, pasiqë ky i fundit i paralajmëroi LSDM-në...

Taravari thirrje BDI-së: Bashkoni voton shqiptare, bëni koalicion me PDSH-në dhe Vesel Memedin

Është mirë që BDI të ndaloj me thirrjet publike për bashkim të votës shqiptare,urdhëroni bëni veprime konkrete siç bëri Aleanca dhe Alternativa për të...

Hoxha: Ata që ia prishën DUI-të “sojuzin” me VMRO-në, janë të njëjtët që garantojnë...

Sekretari Gjeneral i Besës, Arjanit Hoxha në Facebook, ka reaguar rreth panikut të BDI-së pas formimit të koalicionit LSDM-BESA. Hoxha thotë se BDI-ja vet...

Naser Ziberi: BDI do të fitojë mbi 10 deputetë

Periudha më e madhe e krizës për Bashkimin Demokratik për Integrim sipas analistit politik dhe njohësit të rrethanave politike Naser Ziberi ka qenë ajo...