Ministri Arbër Ademi paralajmëron projekte kapitale në arsim

Ministria e Arsimit dhe Shkencës paralajmëron një sërë projektesh kapitale, si në rikonstruimin e shkollave fillore dhe të mesme, po ashtu edhe në ndërtimin...

Zaevi i fton të gjithë për të dal në referendum

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev,ftoi qytetarët e Maqedonisë që të dalin në referendum dhe të votojnë “pro” marrëveshjes për emrin me Greqinë. “Dje Kuvendi konfirmoi...

Milloshoski: Pyetja e referendumit, nuk meriton përgjigje

është në kundërshtim me Ligjin për referendum. Ai thotë se pyetja e tillë e cila është në kundërshtim me ligjin nuk meriton përgjigje dhe thekson...

Zendeli: Zeqiri,njëher duhet t’a bëjna shtetin e pastaj institucionet fetare

Nga Bajram Zendeli Haxhi Muhamed Zeqiri,njëher duhet t’a bëjna shtetin e pastaj institucionet fetare.Mos e zhvendos vemendjen nga gjerat vitale per shqiptaret: 1.Identiteti kombetar ne kushtetuten...

Ja kur nis fushata e referendumit për emrin

Fushata për referendumin do të fillojë më 10 shtator Jul 31, 2018 ShareTweet+ 1Mail Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka njoftuar sot se fushata për referendumin për...

Hedhja e bombës në një shtëpi në Kumanovë, tre të dyshuar

SPB Kumanovë parashtroi padi penale kundër tre personave në lidhje me rastin me mjetin e hedhur shpërthyes në oborrin e një shtëpie në...

PDSH zgjodhi kryesinë edhe në Strugë, ja kush janë?

Në vazhdën e përgatitjeve të kongresit të shtatë të Partisë Demokratike Shqiptare dje (30.07.2018) u mbajt kuvendi i rregullt i degës së PDSH-së në...

Zyrtari i lartë amerikan Palmer nesër vjen në Shkup, ja misioni i tij...

Matthew Palmer, ushtrues i detyrës zëvendës ndihmës sekretar i shtetit për Evropë dhe Euro-Azi do të vizitojë Republikën e Maqedonisë më 1-3 gusht për...

Filozofi Zimeri: Numër i madh i shqiptarëve të Maqedonisë, mentalitet shpellar

Një numër i madh i shqiptarëve të Maqedonisë sipas filozofit shqiptar nga ky vend, Sead Zimeri, jetojnë ende sikur me qenë në mesjetë. Zimeri thotë...

Deputeti i Lëvizjes BESA: Pse duhet të dalim në referendumin për emrin

Deputeti i Lëvizjes BESA, Rexhep Memedi ka shprehur qëndrimin lidhur me referendumin e shpallur me 30 shtator të këtij vitit. Sipas tij, për Lëvizjen...