Maqedoni, edhe këtë muaj nuk ka barna të mjaftueshëm me recetë

Kanë ngelur edhe shtatë ditë  deri në fund të muajit, por nëpër barnatore mungojnë barnat me recetë. Qytetarët tashmë një periudhë të gjatë duhet...

Pakoja e ligjeve e takimit të liderëve, me shumë gjasë sot kalojnë në Kuvend

Ligji për financimin e partive dhe ndryshimi i ligjit për qeveri bashkë me qeverinë sipas marrëveshjes së Përzhinos si zgjidhje sistematike para zgjedhjeve, sipas...

Skandali i radhës i Qeverisë/Kompania e djalit të këshilltares së Zaevit fitoi 330 mijë...

Një skandal tjetër ka përfshirë Qeverinë e Maqedonisë lidhur me ndarjen e parave shtetërore nga Fondi për Inovacione. Bëhet fjalë për kompaninë “Dekodiks” nga Shkupi,...

Marrëveshja e takimit të liderëve ende pa realizim

Dy ditë pas mbajtjes së takimit të liderëve, grupet punuese të partive parlamentare ende nuk i kanë tejkaluar mospajtimet që u paraqitën gjatë zbatimit...

Ja përse partite shqiptare s’mund t’a ngrenë zërin kundër Zaevit

Partite shqiptare s'mund t'a ngrene zerin kunder Qeverise Zaev.Ai i ka kapur te gjitha subjektet shqiptare Urim SALIHU... I hipnotizoi ose jo, i grishi ne menyre...

Ja kush do të drejtojë burgun e Strugës, përzgjidhet kuadri i BDI-së/FOTO

Valon Qyra nga Veleshta e Strugës sot mori postin e drejtorit të Burgut të Teferiçit,informon Struga Ekspres. Ai sot është emëruar në krye të Entit...

BESA e Kasamit godet Selën, ja porosia që i’a çojnë!

Lëvizja BESA e Bilall Kasamit përmes disa portaleve ka goditur kreun e ASH-së, Ziadin Sela, i cili theksoi se BESA ka tre këmbë në...

Lazim Destani i bën bashkë Selën e Ahmetin (foto)

Liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin dhe liderin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i ka bërë bashkë sonte ndehshja që po...

Hoxha: Po mërzitem për Çamët e gjakosur nga greku

Xhezahir Shqiri i njohur si komandat Hoxha në rrjetin e tij social ka komentuar tragjedinë që ka goditur Greqinë ku deri tani kanë humbur...

Bashkëshortja e pronarit të një portali maqedonas ka përfituar deri në 200 mijë euro...

Bashkëshortja e pronarit të portalit “SDK.mk”, Goran Mihajllovski ka arritur që të marrë rreth 200 mijë euro nga Fondi i Inovacioneve. Për këtë ka...