Kërkohet shkarkimi i Hazbi Likës, ja çka thotë Ali Ahmeti?!

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Hazbi Lika dhe zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani janë në shënjestër të qarqeve të caktuara...

Gruevski: S’jam fajtor

Në Gjykatën Penale në Shkup vazhdon gjykimi për lëndën “Shuplakat”, që ka të bëjë me dhunën në komunën Qendër. Ish kryeministri Nikolla Gruevski e kupton...

Skandaloze/Konkurs për kineziolog për punësim në sektorin e furnizimeve publike në Ministrinë e Arsimit

Ministria e Arsimit në një konkurs të fundit për punësim kërkon punësimin e bashkëpunëtorit për furnizime publike, ndërsa në pjesën ku është evidentuar se...

Përçarje të reja në VMRO-DPMNE, mobilizohen fraksionet e reja

Filip Petrovski, funksionari zhurmaxhi i VMRO-DPMNE i është bashkuar siç e quan fraksionit demokratik të VMRO-DPMNE.  Bëhet fjalë për aktivizim politik që do të...

“Zoran Zaevi ju shpërblen me ketë poezi juve Shiptarçiçave”

Xhem Llamallari, i njohur si komandant Baruti ka reaguar ndaj poezive të fundit të shfaqura në media, ku shqiptarët fyhen si mos më keq,...

Në shkollën “Arseni Jovkov” hapen 8 paralele në gjuhën shqipe

Në bazë të Konkursit të shpallur nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës për vitin shkollor  2018/2019 në shkollën e mesme ekonomike dhe juridike të...

Austri: 14-vjeçari nga Maqedonia plaçkit një bashkëmoshatar me pistoletë në Vjenë

I armatosur me një pistoletë frikësuese, adoleshenti 14-vjeçar maqedonas, së bashku me një shok të vetin, 15-vjeçar, kanë plaçkitur një adoleshent tjetër 15-vjeçar në...

Lajm: “Smrt za kaur”, a po shkruajnë vetë nacionalistët maqedonas parulla antimaqedonase?

Në Tetovë është paraqitur një mbishkrim në dy gjuhë:Smrt za Kaur, Mbyt edhe ti një shka”, shkruan Gazeta Lajm. Siç është shkruar mbishkrimi krijohet bindja...

Kryeministri slloven sot vjen për vizitë në Shkup

Kryeministri slloven Miro Cerar sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Ceremonia zyrtare e pritjes së delegacionit slloven do të mbahet para Qeverisë...

Kosova si i’a dorëzoi 8 ushtarë të UÇK-së diktatorit Gruevski

Nuk është hera e parë që shteti i Kosovës i dorëzon një shteti tjetër personat e kërkuar si “terroristë”, shkruan Botapress. Përvec 6 shtetasve turq...