Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni, Berisha: Kontributi i Ramës, aq sa i një mize...

Gjuha Shqipe është zyrtare prej disa ditësh në Maqedoni. Reagimet pas votimit në kuvendin maqedonas kanë qenë pozitive. Por duket se kryeministri i Shqipërisë, Edi...

“Gjaku nuk bëhet ujë”, Majko takon shqiptarët e Ukrainës: Pas 300 vitesh duhet të...

“Pas 300 vitesh duhet të vini në Shqipëri, për ta parë nga afër vendin tuaj të origjinës, i cili është kthyer në një destinacion...

Deputetët shqiptar me makina super luksoze, zbuloni kush janë “sheikët” e Kuvendit

Fotografia e ish kryeministrit anglez Cameron teksa udhëtonte me metro, me siguri ka çuditur jo pak shqiptarët, por kurrsesi anglezët të cilët e dinë...

Pa nisur punë, Rama i dhuron 820 mijë euro, impiantit të mbetjeve në Fier....

Në kulmin e debatit në lidhje me përfshirjen e qeverisë në financimin e impiantit të trajtimit të mbetjeve në Fier që nuk ka nisur...

Shqipëria i afrohet me shpejtësi rekordit për divorcet

Divorci ka filluar të jetë një fenomen mjaft i përhapur në shoqërinë tonë. Ndarja e një çifti në fillim të viteve 1990 mund të...

Krimi godet përsëri/ Vrasje në mes të Tiranës (FOTO)

32-vjeçari që u ekzekutua pasditen e sotme pranë ish-parkut të autobusave në Tiranë quhet Emiljano Boçi. Ai përdorte edhe emrin Roland. Boçi sapo kishte dalë...

“Pse sulmi me bombë në Shkodër ishte narko-terrorizëm”

Nga Sali Berisha  Akti terrorist ne Shkoder ishte narko-terrorizem! Te dashur miq, Shkodra dje u trondit thelle nga nje akt i rende i mirefillte narko-terrorizmi, ne...

Rama për protestën: Barrikadë për të dëmtuar Shqipërinë

Përvjetori i eurosocialistëve shqiptarë ishte një rast për kryeministrin Edi Rama për të shigjetuar opozitën për protestën që ka thirrur më 27 janar, por...

Vasili: Rama po përgatit skenarin që të lërë Shqipërinë jashtë BE

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së,Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Rama dhe mazhorancën se po punojnë në mënyrë të fshehtë që Shqipëria të mos...

Kush është i forti (i pandëshkuar) i Shkodrës që sot po lufton me vdekjen

Emri i biznesmenit Lulzim Kulla është mjaft i njohur për Policinë e Shkodrës. 42-vjeçari konsiderohet si një prej “të fortëve” të qytetit dhe ka...