Logar: Ka pakënaqësi në BE për punën e bërë në luftën ndaj korrupsionit në...

Në një intervistë ekskluzive për gazetaren Ilva Tare, zëvendës ministri i Jashtëm i Sllovenisë Andrej Logar u shpreh optimist për çeljen e negociatave të...

Biznesmeni i njohur ka një këshillë për politikanët: Edi Rama meqë është artist…

Hetem Ramadani është jo vetëm një nga biznesmenët me të suksesshëm, por edhe një misionar për rëndësinë e meditimit që sipas tij është një...

Rama poston pamje nga Vlora, por ja reagimet e qytetarëve…

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale një video me pamje nga Vlora, që sipas tij po ndryshon dita ditës. “Me këtë vrapim me...

Thika mbas shpine e Xhafës për Edi dhe Olsi Ramën!

Me 27 shkurt, apo siç po e quajne tani rendome ‘diten e droges madhe’, perveç deshtimit te policise per te fshehur dhe grabitur ngarkesen...

Miku i Berishës shpërthen ndaj Bashës: Ai është një hiç

Damir Fazlic biznesmeni boshnjak i cili jeton në Amerikë, pas viteve 2000 dhe u bë i famshëm në Shqipëri për lidhjet e tij me...

Tetovarit i bllokohen 400 mijë euro në një bankë në Tiranë, hetime rastit

Prokuroria ka bllokuar llogarinë bankare të një shqiptari nga Tetova, e cila ishte hapur në një bankë të nivelit të dytë. Llogaria bankare e shqiptarit...

I dyshuari për 613 kg kokainë ka udhëtuar 6 herë në Kosovë brenda një...

Donald Lushaj, menaxheri i firmës së bananeve, që importoi kontejnerin nga Kolumbia, ku u zbuluan 613 kilogramë drogë e llojit kokainë me një vlerë...

Damir Fazlliç hidhet në sulm: Lulzim Basha, politikani më budalla i Ballkanit!/FOTO

Kryetari i PD Lulzim Basha ndodhet tashme mes nje kryqezate te pameshirshme jo vetem nga kundershtaret e tij politik, por edhe nga njerezit e...

“Mjeku” nga Tirana që mashtron shqiptarët e Maqedonisë dhe të Kosovës (Video)

Ky është “mjeku” nga Tirana që mashtron shqiptarët e Maqedonisë dhe të Kosovës (Video/Foto) Shpresa për shërimin e njerëzve më të dashur nga sëmundje të...

Rama-Tahiri 1 orë kokë më kokë/ Ja vendi i takimit dhe çfarë është diskutuar…

Kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, kanë zhvilluar një takim për gati 1 orë mes tyre. Vendi i takimit ka qenë...