Tuchel kryqëzon arbitrin pas ndeshjes: “Nuk e di ku e gjeti guximin…!”

Picture of INA
INA

09/05/2024

Duhet të kesh, guximi, të ngresh flamurin në një situatë të tillë dhe pastaj arbitri, kur e pa që ne fituam duelin, merr vendimin për të anulluar gjithçka, kjo nuk duhet të kishte ndodhur, nuk ka asnjë shpjegim pse ndodhi.

Tuchel nuk kafshoi gjuhën kur fliste për arbitrimin dhe u tregua i indinjuar nga paraqitjen e arbitrit dhe mbi të gjitha me veprimin më kontrovers të ndeshjes në golin e anuluar. Trajneri nuk e ka kuptuar vendimin dhe nuk ka ngurruar ta kritikojë ashpër.

Goli i diskutueshëm: “Unë mendoj se ajo që ndodhi bie ndesh me çdo rregull të futbollit modern. Ndihmësi është i pari që gabon dhe ngre flamurin drejtpërdrejt në një situatë në të cilën ai nuk mund të ishte i sigurt se do ta bënte këtë. Duhet të kesh, guximi, të ngresh flamurin në një situatë të tillë dhe pastaj arbitri, kur e pa që ne fituam duelin, merr vendimin për të anulluar gjithçka, kjo nuk duhet të kishte ndodhur dhe nuk ka asnjë shpjegim pse ndodhi.
Ndryshime të detyruara: “Ne e nisëm me katër lojtarë ofensivë dhe na është dashur të reagojmë ndaj dëmtimeve sepse të gjithë kanë pasur probleme fizike. Na është dashur gjithmonë të reagojmë ndaj ndryshimeve dhe nuk kemi mundur të aktivizojmë zgjidhje të tjera. Është shumë kjo situateëqë na ka ndjekur gjatë gjithë sezoni.”

Gabimi i Neuer: “Ne po luanim mire, i mundëm dhe një gabim individual nga dikush që ishte më i miri, i dha mundësinë atyre të na ndëshkonin duke e future Madridin sërish në lojë. Turp. Manuel nuk e meritonte atë gabim sepse bëri një nga paraqitjet e tij më të mira në karrierë.

TË FUNDIT
9 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
10 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
10 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
10 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
11 orë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

ME TE LEXUARA

10 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
10 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
1 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
10 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
1 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
9 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

LEXO MË SHUMË

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

INFO

NA NDIQ