Champions League/ Statistikat e çmendura të Realit, u kualifikuan në finalen e 18-të…

Picture of INA
INA

09/05/2024

Real Madridi do të luajë finalen e 18-të të Champions League, pasi përmbysi edhe një herë një ndeshje në minutat e fundit, mbrëmjen e asaj të mërkure kundër Bayern Munichut (2-1).

18 – Real Madrid do të luajë finalen e 18-të C1 në historinë e tij, të paktën 7 më shumë se çdo ekip tjetër (AC Milan dhe Bayern Munich me 11).

9 – Real Madridi ka shënuar 9 gola pas minutës së 75-të në Champions League këtë sezon. Kjo është të paktën 2 më shumë se çdo ekip tjetër.
3 – Ka ndodhur vetëm 4 herë që një zëvendësues të ketë shënuar të paktën 2 gola në gjysmëfinale apo finale të Champions League. Në 3 raste, ishte në favor të Real Madridit: Gareth Bale në finale në 2018, Rodrygo në gjysmëfinale në 2022 dhe Joselu këtë të mërkurë.

6 – Carlo Ancelotti u kualifikua në finalen e gjashtë të Champions League si trajner (e treta me Real Madridin), duke përmirësuar rekordin e tij.

9 – Real Madridi nuk ka humbur asnjë nga 9 ndeshjet e fundit kundër Bayern Munich në Champions League (7 fitore, 2 barazime).

TË FUNDIT
6 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
12 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
21 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
22 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

6 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
22 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
21 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ